شما می توانید برای مشاوره حقوقی رایگان و ارتباط با وکلای دادگستری از ساعت 9:30 لغایت 20 شب با موسسه تماس بگیرید

آثار عدم تمکین

آثار عدم تمکین

دی ۸, ۱۳۹۵
|
0 Comments
|

همانطور که گفته بودیم ، مسأله خانواده دارای مباحث مختلفی است ، مهمترین های حقوق یک مرد و زن با هم در این مباحث گنجینده شده است .

بیشترین مشاوره های موسسه حقوقی ما به مورد مشاوره حقوقی خانواده بر میگردد.

در ارتباط با عدم تمکین ، مشاوره حقوقی عدم تمکین میخواهد نکاتی را به شما یادآوری کند ، هر عملی بازدمی دارم ، این به این معناست که عدم تمکین زوجه قطعأ به نفع وی نیست و نخواهد بود .

البته عدم تمکین زوجه ارتباطی به حقوق مرد مبنی بر تقدیم دادخواست طلاق ندارد و با توجه قانون مدنی، مرد هر زمان می‌تواند با رعایت مقررات و تقدیم دادخواست ، همسر خود را مطلقه کند.

عدم تمکین زوجه موجب می شود که با تقاضای مرد مبنی بر طلاق ، زن نتواند از حقوق خود همچون دریافت ( تا نیمی از دارایی ) و ( اجرت‌المثل)  قانون اصلاح مقررات طلاق استفاده نماید.

بنا به همین دلیل ، اثرات موضوعی چون عدم تمکین موجب میشود تا بقیه حقوقی که به یک زن تعلق دارد از بین رفته و دچار خیلی از مشکلات شود .

همچنین اگر زن ، اثبات عدم تمکینش ثابت شود ، نمیتواند درخواست نفقه داشته باشد که البته تا قبل از زوجه ، زوج خودش نفقه را قطع خواهد کرد .

درتنها موضوعی که تأثیر ندارد موضوع مهریه است ، مهریه یک حق مسلم برای زن است که به هر شکل به زوجه تعلق میگیرد.

برای این مسائل باید حضور وکیل را در نظر گرفت که بسیار کار آمد است ، همچنین ما با در اختیار قرار دادن مشاوره حقوقی رایگان و معرفی وکیل مناسب میتوانیم بهترین همراه باشیم.

آثار عدم تمکین ، به تنهایی به نظر نمی آید که پیامدهایی سنگین داشته باشد ، پس بهتر است قبل از اقدام هر کاری ، اول از یک مشاورره حقوقی اطلاعات کسب کنید که بیشتر اتفاقات به دلیل عدم آگاهی میباشد.

 

فهرست
منو کاربری