شما می توانید برای مشاوره حقوقی رایگان و ارتباط با وکلای دادگستری از ساعت 9:30 لغایت 20 شب با موسسه تماس بگیرید

مشاوره حقوقی حضانت

مشاوره حقوقی حضانت

 

حضانت که به معنای حق یا تکلیف در نگهداری و پرورش  کودک است، یکی دیگر از موضوعات مهم حقوقیست

همانطور که واضح و مبراست نگهداری کودک و فرزند به عهده ی والدین آن است،این مبحث در اینجا مرتبط با والدینی که متارکه یا طلاق گرفته اند ،می باشد.

قانون جز بر این موضوع که مشخص کرده تا چه سنی حضانت با مادرش باشد و پس از آن ،پدرش،مصلحت ظفل را نیز در نظر میگیرد.

عواملی مانند اعتیاد،فساد اخلاقی،ازدواج مجدد،داشتن جنون و… بر روی حکم حضانت تآثیر گذار هست که با اثبات آن،حکم دادگاه به دلیل مصلحت طفل ،از لحاظ جانی و معنوی و چگونگی نمود فرزند و به خطر نیفتادن امنیتش،متغیر خواهد بود تا کودک به حضانت فردی که صلاحیتش را دارد درآید.

با تمام این تفاسیر ،کودک حضانتش با هر کدام از والدینش باشد ،حق دیدار او با پدر یا مادرش صلب نخواهد شد.

حضانت فرزند

حضانت فرزند تا ۷ سالگی با مادر و پس از آن با پدر خواهد بود،چرا که اوج نیاز عاطفی کودک که به مادر نیاز دارد تا ۷ سالگیست و پس از آن درک پشتی بانی مرد که پدرش باشد و تربیت اجتماعی که نیازمند است،در منش پدر است برای انتقال به طفل.

البته مصلحت طفل نیز بسیار مهم می باشد که بعذ از ۹ سالگی مورد توجه قرار میگیرید. حتی در طلاق توافقی باید به حضانت نیز اشاره نمود.

مسآله نزاع بر سر سرپستی فرزند مشترک؛در صورتی که هیچ کدام از طرفین ،مشکل اخلاقی یا… که در بالا به آن اشاره کردیم را نداشته باشند،کاری عبث و بیهوده است زیرا که هر دو نسبت به فرزند مشترک حقی برابر دارند.

و در کل چون بر فرض جدایی راهی جز این نیست که طفل در اختیار یک نفر قرار گیرد چه مادر چه پدر،تا زمان سن تصمیم گیری خود طفل نسبت به این مسآله فرا رسد.

مشاوره حقوقی رایگان در این زمینه متواند قبل هر اقدامی کمک شایانی به شما انجام دهد.پس میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فهرست
منو کاربری