شما می توانید برای مشاوره حقوقی رایگان و ارتباط با وکلای دادگستری از ساعت 9:30 لغایت 20 شب با موسسه تماس بگیرید

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی طلاق

 

طلاق یا در اصل معنی همان پایان قانونی ازدواج و جدایی زوج و زوجه از هم میباشد.

در پی طلاق حقوق و تکالیفی که در زمان ازدواج مابین زوجین بود از بین رفته،این تکالیف از بین میرود ولی حقوق قانونی دیگری بر آن ها وارد خواهد شد که وظایفی بر گردن مرد نه مثل گذشته،نیز خواهد بود که البته تمامی این حقوق وارده را دادگاه نسبت به شرایط فعلی ظرفین و به توافقات زوجین به زمان ازدواج ارتباط دارد مشخص میکند.

مشاوره حقوقی طلاق

طلاق زمانی رخ میدهد که طرفین یا یکی از زوجین دیگر مایل به ادامه زندگی با فرد مقابلش یا همسرش را نداشته باشد.

این امر میتواند دلایل زیادی داشته باشد ،که البته محکم ترین هایش که میشود به آن استناد کرد در دادگاه مطرح خواهد شد.

در طلاق معمولآ هر دو طرف صدمات اجتماعی ،اقتصادی واحساسی خواهند دید حتی زمانی که یکی از افراد پس از طلاق و جدایی دارای رضایت مشهود باشد.

اگر زوجین دارای فرزند باشند ،بیشترین آثار ضربه در فرزند دیده خواهد شد،زیرا درک مشکلات مابین پدر و مادر برای فرزندان نمیتواند دلایل قانع کننده ای باشد برای جدایی و طلاق والدینشان.

طلاق که در معنی لغوی رها کردن و گشودن است ،از ریشه عربی میباشد ودرهرکشوری آداب ،قوانین و حقوق خاصی برایش وجود دارد و اما در ایران که مرتبط به کشور خودمان است مسایلی مورد بررسی قرار میگیرد که به آن خواهیم پرداخت.

خیانت،مشکلات جنسی و مسایل اقتصادی و تورم مهمترین دلایل طلاق هستند.

طلاق

در جمهوری اسلامی آقایان میتوانند به دادگاه رفته و تقاضای طلاق دهند و زنان در شرایط خاص نیز میتوانند درخواست طلاق دهند،برخی از شرایط میتواند شامل:اعتیاد،ترک زندگی و یا محل زندگی،ضرب و شتم ،مشکلات روحی،روانی و جسمی،مدت زمان زیاد محکومیت برای زندان،زمانی که هنگام عقد مرد حق طلاق را به زوجه داده باشد و یا…

که بهتر است با مشاوره حقوقی رایگان از این مباحث بیشتر آگاه شوید چون طلاق به دلیل یک نوع نبودنش ؛در هر شرایط و نوعی قوانین مخصوصی دارد که میتواند بسیار پیچیده باشد.

همچنین با توجه به تعاریف خاص میتوان طلاق را به ۲ نوع طلاق توافقی و طلاق یک طرفه که خود اقسامی دارد تقسیم نمود.

 

 

 

فهرست
منو کاربری