شما می توانید برای مشاوره حقوقی رایگان و ارتباط با وکلای دادگستری از ساعت 9:30 لغایت 20 شب با موسسه تماس بگیرید

مشاوره حقوقی چک

مشاوره حقوقی چک

 

در توضیح چک میتوان گفت چک سندی است که بر طبق آن صاحب حسابِ بانکی با صدور چک میتواند خودش شخصاً و یا با تحویل چک به فرد دیگر از حساب بانکی خود پول برداشت کند. البته در ماده ۳۱۰ قانون تجارت از چک به عنوان نوشته ا ی یاد شده است که به موجب آن صادر کننده چک، وجوهی را که نزد بانک محال علیه ( بانکی که باید وجه را بپردازد ) دارد کلاً یا بعضاً مسترد یا به دیگری واگذار می نماید .

در دنیای امروزه کمتر کسی است که با چک و امور بانکی سر و کار نداشته باشد. رواج روزافزون استفاده از چک و از طرف دیگر آشنایی نداشتن با قوانین و مقررات چک گاهی سبب دردسر می شود . بنابراین آشنایی با قوانین و مقررات چک برای همه افراد ضروری و لازم است همانطور که در ابتدا هم عنوان کردیم در یک تعریف ساده ، چک سندی است که بر طبق آن صاحب حساب بانکی باصدور چک می تواند خودش شخصا و یا با تحویل چک به فرد دیگر ، از حساب بانکی خود پول برداشت کند.

بنابر این نیاز هست که حتمآ مشاوره حقوقی چک را بگیرید از کارشناسان ،این زمان است که اگر بدانید چندین مورد دسته بندی هم دارد از جمله چک عادی،چک تایید شده،چک بانکی،چک بسته،چک مسافرتی،چک در گردش و چک تضمین شده متوجه خواهید شد که چقدر میتواند پیچیده تر باشد یا شود .

شما با مشاوره حقوقی رایگان میتوانید از صدمات ناشی از بی اطلاعی در رابطه با هرگونه مسایل حقوقی مشورت بعمل آورید.

فهرست
منو کاربری