قانون مهریه و پرداخت آن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آخرین قانون مهریه و پرداخت آن

در رابطه با قانون مهریه و پرداخت آن ، افرادی که ازدواج میکنند یا در شرف آن هستند ، در ابتدای رسوم ازدواج و عروسی ، با مبحث مهریه رو به رو میشوند و یکی از بزرگترین بحث‌ها در هنگام ازدواج و خواستگاری گاهی تا پای سفره عقد هم کشیده می‌شود بحث مهریه است که البته به دلیل قوانینی که وجود دارد برای حقوق و زن و مرد قوانینی چون قانون مهریه و قوانین دیگری نیز وجود دارد.

البته منظور از مبحث بالا این نیست که قوانین ازدواج مختص به زنان است بلکه برای مردان نیز قوانینی از جمله عدم تمکین زن ، ناشزه بودن زن و … نیز وجود دارد که همه اینها تأکید به برابری حقوق زن و مرد است و مشاوره حقوقی خانواده میتواند این قوانین را برایتان توضیح دهد.

متأسفانه همین مبحث در انتهای زندگی نیز وجود دارد ، انتها به منظور هنگام طلاق یا جدایی زوجین ، البته که مهریه حق زن است و نمیتوان گفت در همین دو زمان میتوان برایش اقدام به عمل آید.

با قانون مهریه نیز در طول دوره و سالهای زوجیت ، یا در حق حبس میتوان نیز آن را مطالبه نمود .

آخرین قانون مهریه و پرداخت آن ، بر پایه همان قوانین گذشته است که یکسری از آنها را در این مقاله با کمک مشاوره حقوقی رایگان برایتان عنوان خواهیم کرد.

در صورتی که مهریه کمتر از ۱۱۰ سکه باشد که در اینصورت باید تمامی مهریه پرداخت شود، درغیراینصورت برابر قانون محکومیت مالی رفتار خواهد شد.

اما در مهریه ای که  دقیقأ ۱۱۰ سکه است ،که مانند حالت اول باید تمامی مهریه پرداخت شود، درغیراین صورت برابر قانون رفتار خواهد شد و به هر صورتی که مشخص شود و پرداخت نگردد با زندان مواجه خواهند شد.

حالت دیگری که وجود دارد ، مهریه بیش از ۱۱۰ سکه تعیین شده است که در این وضعیت، در ابتدا باید ۱۱۰ سکه مطابق قانون پرداخت گردد ، و درصورت امتناع از پرداخت، مطابق ماده۲ محکومیت های مالی زندان در انتظار فرد خاطی است.

تمامی موارد بالا که ذکر شد ، نحوه پرداخت آن با توجه به شرایط زوجین و با استناد قاضی به شرایط و تصمیم وی مشخص میگردد.

شما میتوانید توسط مشاوره حقوقی مهریه در باره قانون مهریه اطلاعات کامل تری به دست آورید.

 

قانون مهریه

https://44951295.com

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.