آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » اثبات خیانت در امانت
معمولا کسانی که در امانتی به آن ها سپرده شده خیانت می کنند و خود را درگیر مسائل مربوط به خیانت در امانت می کنند، کار خود را انکار کرده و منکر تمامی خیانت ها می شوند. اما از نظر حقوقی و از دید یک وکیل راه های بسیاری برای اثبات این امر وجود دارد.

اثبات خیانت در امانت

اثبات خیانت در امانت

اثبات خیانت در امانت به این شکل خواهد بود که

معمولا کسانی که در امانتی به آن ها سپرده شده خیانت می کنند

و خود را درگیر مسائل مربوط به خیانت در امانت می کنند،

کار خود را انکار کرده و منکر تمامی خیانت ها می شوند.

اما از نظر حقوقی و از دید یک وکیل راه های بسیاری برای اثبات این امر وجود دارد.

در موضوع اثبات خیانت در امانت به این توجه باید داشت که این جرم زمانی به حقیقت میرسد

که موضوع جرم  مال یا وسیله تحصیل مال باشد.

براى بررسى رابطه امانى یعنی همان امانت دادن ، موجود در جرم خيانت در امانت ،

بايد عناصر تشكيل‏ دهنده اين جرم، مورد بررسى قرار گيرند كه عبارتند از:

عنصر مادى: تصاحب، تلف، مفقود يا استفاده كردن مال سپرده شده؛

وجود رابطه حقوقى امانى:موضوع جرم بايد عين مال يا وسيله تحصيل مال باشد.

مال سپرده شده بايد متعلق به غير باشد.

در این رابطه البته در ارکان جرم خیانت در امانت بیشتر توضیح داده ایم .

البته ما عنصر روانى نیز در این جرم داریم که سوء نيت فرد و عمدی نیز میباشد ،

یا با برنامه ریزی قبلی قصد ضرر به مالک

که با بررسى عناصر تشكيل‏ دهنده رابطه حقوقى امانى مشخص خواهد شد.

در بسیاری از این جرائم باید توجه داشت که آنها را با هم اشتباه نگیریم ،

مصداق خیانت در امانت

بسیاری از مواقع جرم کلاهبرداری یا خیانت در امانت و سرقت را با هم اشتباه میگیرند ،

که اگر با مشاوره حقوقی و

یا مشاوره حقوقی خیانت در امانت موضوع را عنوان کنید متوجه میشوید.

جرم خيانت در امانت در صورتى محقق میشود

كه رابطه حقوقى امانى ميان امانتگذار و خائن برقرار شده باشد؛

يعنى اگر خائن بر خلاف رضايت مالک و توسط خودش، مال را تصاحب كرده باشد،

جرم تحقق يافته از موارد سرقت خواهد بود، نه خيانت در امانت.

از سوى ديگر، مبحث کلاهبرداری نیز در نوع خودش به شکل دیگریست .

تمام این جرائم در دسته کیفری قرار دارد و بهترین راه برای طی این مراحل یک وکیل کیفری است .

يكى از راههای اثبات خیانت در امانت یا در امور جزايى، گواهى گواهان یا شهود است،

بنابراین جرم خيانت در امانت به گواهى قابل اثبات است.

به دليل آن‏كه شهادت در امور كيفرى محدوديت در آيين دادرسى مدنى را ندارد و از سوى ديگر،

رابطه امانى قراردادى نيز شامل جرم خيانت در امانت میگردد،

از اين‏رو، مراجع كيفرى میتوانند براى اثبات رابطه امانى قراردادى

به هر دليل

قابل استشهادى که مشاوره حقوقی رایگان راهنمایی میکند ،

استناد كنند تا جرم خيانت در امانت را اثبات نمايند.

 

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

۶۸ نظر

 1. اسماعيل توكلي

  سلام از من شكايت خيانت در امانت شده ، من بايد چيكار كنم ؟ كسي كه از من شكايت كرده خيلي بدهكار هست، ما با هم حدود ٨ سال كار كرده ايم

 2. سلام . من یک لپ تاپ رو از دوستم برای استفاده گرفتم اما متاسفانه دچار حادثه شد و از ناحیه کنج لپ تاب آسیب دید و ال سی دی هم شکست ک بنده بعد از تعمیر ال سی دی با همفکری دوستم ماجرا رو برای صاحب مال تعریف کردیم و ایشون گفتن مشکلی نیست و همون لپ تاب تعمیری رو قبول کردن و لپ تاب رو در حضور شاهد تو ضیح … اما حالا بعد از شش ماه لپ تاب رو پس اورده و درخواست یک لپ تاب نوکرده که من هم بدلیل ناتوانیم در خرید لپ تاب درخواستش را رد کردن و ایشون از من شکایت خیانت در امانت کردن …آیا من خیانت کردم ..
  لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید سپاسگذارم

 3. سلام من یه کارگر براتخلیه باربصورت موقت فقط جهت تخلیه بارداشتم چون بهش اعتمادداشتم کلید انباردراختیارش گذاشتم حال متوجه شدم انبار کسری جنس دارم هیچ مدرکی ندارم فقط موجودی که خودم اطلاع داشتم کسری داره یک شکواییه احتمال خیانت درانت براش تمبرکردم کلانتری رفتم برای ادامه میخام راهنماییم کنید باتشکر

 4. سلام.همسرم تو شرکتی راننده بودن و همراه یک ویزیتور خانم بار پخش میکردن،خانم مبالغی که از مشتری ها میگرفته به جای ریختن به حساب شرکت برا خودش برداشته و الان که گیر افتاده گفته که همسرم باهاش شریکه و بهش کمک فکری کرده و یه مقدار پول هم به همسرم داده،همسرم رو به کلانتری بردن ولی کلی قسم خدا خورده که از موضوع کاملا بی اطلاعه ولی اونا قبول نکردن و ارجاع دادن به دادسرا،به نظرتون با این توصیفات میتونن همسرم رو به جرم خیانت در امانت محکوم کنن در حالیکه هیچ کاری نکرده؟

 5. سلام.حدود سه ماه پیش در دعوای خانوادگی کوشی بنده را برادر همسرم برداشتند من همون موقع تقاضای استرداد کردم اما ایشان کفتند امانت پیش من هست بعدا میدهم اما بعدا هرچه کفتم ایشان گفتن من یادم نمیاد دست من بوده باشه شاهد هم دارم که لفظ امانت را گفتن کارتن گوشی هم دست خودم هست ایا میتوانم ازشون شکایت کنم و فقط با شهادت۵نفر شاهد حاظر درماجرا میتوانم ادعای خودم را ثابت کنم من هیچ مدرک دیگری ندارم.ممنون ازپاسخگویی شما

 6. با سلام مجدد،خدمتتان عرض کردم که همسرم هیچ پولی نگرفته و اونها هیچ مدرکی ندارن فقط اتهام زدن و گفتن ما شاهد داریم ولی همه این ها فعلا در حد حرف زدنه ،با وجود اینکه همسرم هیچ کاری نکرده و هیچ مدرکی ازش ندارن اونها میتونن کاری کنن؟

 7. سلام.شخصی به نام علی مبلغی به حساب من واریز کرد تا به شخص ثالث به نام مرتضی بدهم و من آن مبلغ را بابت طلبم از شخص ثالث یعنی مرتضی تصاحب کردم.حال علی از من به جرم خیانت در امانت شکایت کرده.البته در هنگام واریز پول به حسابم در بانک علی در حضور دو شاهد گفت که بابت بدهی که دارم میخواهم این پول را به حساب حسین بریزم .آیا میتواند مرا محکوم کند؟

 8. سلام من یک سند ماشین دست کسی دادم که ایشان سند ماشین را رویت خریدار برساند ولی همچین کاری نکرده وحالا سند ماشین را نمیدهد و میگوید ۴۰۰ هزار به من بده تا سند و بدم البته من ۲۰۰ بهشون بدهکارم الان باید چیکار کنم

 9. با سلام
  من یه پمپ بنزین کار میکردم ۵میلیون سفته داشته به امانت بوده ولی گذاشته اجرا و گفته من پنج میلیون نقد بهش دادم الان راحل من چیه ایا راحلی هست.

 10. سلام بنده یک فقره فاکتور فروش سفید امضاء از شخصی دارم که متاسفانه کلاهبرداری نموده و مجهول المکان میباشد با توجه به اینکه ذیل فاکتور به صورت چاپی قید شده که اجناس فوق امانت بوده و متعهد به پرداخت آن میباشم، اکنون میتوانم اقامه دعوی نمایم و عنوان شکایت همان خیانت در امانت باید باشد یا عنوان دیگری؟

 11. با سلام.اینجانب مبلغ ۹۵ میلیون پول به پسرم دادم.پدر همسرش هم ۵۰ میلیون داده خانه خریدن البته ۴۰ میلیون هم رهن دادن تا پول خانه درست شه.پسرم قبول کرده ۴۰ میلیون رهن را بدهد جهاز هم تهیه کند به جای پول پدر زنش.وسه دانگ خانه را به نام همسرش کند سه دانگ دیگر را به نام من.پدر زنش چون آشنای بنگاه دار بوده قولنامه را به نام خودودر نهایت خانه را به نام دخترش{عروس بنده}کرده چند ماهه پسرم را سر میدوانه اول فکر کردم پسرم تو کلک زدن به منه بعدا فهمیدم به انها نگفته باید به نام من بکنه.اونها هم دورش زدن میتونیم از طریق پولی گه دادیم ثابت کنیم ایا خیانت در امانت است.پسر من معسر است در صورت طلاق میتوانن پول مرا بالا بکشن.البته اگه زیر بار پول برن.ممنونم

 12. سلام خسته نباشید. ۲نفر در داخل مغازم مشغول به کار بودن از دوستان بنده بودن.من دو فقره چک که برا مستری بود به ایشان دادم برا وصول.که با کسری موجودی برگشت زد به نام خودش..بعد بنده به مشتری که جنس دادم فاکتور دادم و داخل فاکتور دو عدد چک یک سفته و یک دست خط نوشته شده برا جنسهای ازم برده مدارک داده.
  مبلغ چک ۱۵ مبلغ سفته ۱۵ و یک دست خط باز . مبلغ فاکتور ۳۳تومان.وبدهی مشتریم.
  شاگردم همه مدارک برداشته چک به نامش برگشت خورده و مدارک دیگه هم برداشته همه انتقال داده به پدرش و دارن از مشتریم وصول میکنن.
  مدراک بنده این استشهادیه محلی مبنی بر اینکه این آقا در مغازم مشغول بود.فاکتور فروش به نام صاحب مدارک و قید شدن شماره چک سفته و در قسمت توضییحات دست خط باز مشتری که بابت چیه.و چند شاهد که یکسال پیش چک به شاگردم دادم.اما رسید ندارم.خود صاحب مدارکم حاضر همکاری کن برا دریافت حق خودم.چه دادخواستی تنظیم کنم آیا به نتیجه میرسم با این توضییحاتی که دادم.

 13. سلام یکی از دوستانم سگ یکی ازدوستانشو اورد خونه من چون اسباب کشی داشتند حیوون بعد چند روز توحیاط صدمه دید زیر وسایل توحیاط موند پاش شکست حالا صاحب سگ از من شکایت کرده خیانت درامانت من نمیدونم چه بکنم لطفا راهنماییم کنید

 14. با سلام و خسته نباشید
  شوهرم ماشینی که به نام من هست رو گرفت و گفت چند روز دیگه میارم ولی نیاورد و بعدا فهمیدم بابت بدهیش گرو گذاشته
  میخواستم ببینم میتونم خیانت در امانتشو ثابت کنم و زندان بندازمش؟

 15. سلام .،بنده به دلیل شکستگی پا ،طی یک وکالتنامه به برادرم وکالت جهت اخذ دیه خود از نمایندگی بیمه نوین را دادم در وکالتنامه قید نگردیده که پس از اخذ وجه ،پول را به حساب بنده واریز کند ولی چندین نفر حاضر به ادای شهادت هستند ،آیا این مورد با شهادت شهود قابل اثبات هستش یا نه ?

 16. با سلام
  دو ماه پیش یکی از دوستان کارت بانکی خودشو به من داد و مبلغ ۶ میلیون با رضایت خودش به من قرض داد .بعد از ۲ هفته ۳ میلیونشو پس دادم. دوباره زنگ زد و باقی پولشو خواست گفتم ندارم مهلت بده تا آخر مهر.متاسفانه بازم جور نشد.رفته شکایت خیانت در امانت کرده آیا من خاین محسوب میشم؟

 17. من برای یک آتلیه عکاسی فیلمبردار معرفی کردم که برای ایشان فیلمبرداری کردن البته بعضی از مجلس ها هم خودم فیلم گرفتم و بعضی از فیلمها را برایشان تدوین کردم حالا از من شکایت کرده که من فیلهارو کم ویا برداشته و نمیخواهم به ایشان برگردانم وگفته که میخواهم از ایشان اخاذی کنم متاسفانه هیچ گونه رسیدی در این میان ردو بدل نشده است و از من شکایت خیانت در امانت شده چطور میتوانم ثابت کنم .لطفاً نظرتون رو به من بگید.ممنون

 18. سلام بنده مدتی در یک شرکت خدماتی کار میکردم بعد از چندی تصمیم گرفتم برای خودم کار کنم لذا متن قرارداد شرکت را تغییر دادم و برای قرارداد خودم استفاده کردم و تنها در یک بند از قرارداد که مربوط به گارانتی خدمت بود اسم صاحب شرکت قبلی ام آمده با این عنوان که کلیه تعمیرات گارانتی باید زیر نظر آقای ایکس باشد حال این متن قرارداد من به دست صاحب شرکت قبلی ام رسیده و تهدید کرده که بابت این موضوع قصد شکایت خیانت در امانت دارد آیا میتواند چنین کاری بکند؟

 19. سلام.من صاحب خانه ای هستم و خانه ام را اجاره میدهم.برای جابجایی مستاجر، مستاجر دوم مبلغ ۱۰ میلیون( نصف) را نزد بنگاه دار میگذارد تا روز جابجایی.
  روز جابجایی چون در روز تعطیل انجام شد بنگاه دار گفت که الان به پول دسترسی ندارد و باید روز شنبه اقدام کند.
  چون دو مستاجر درگیر شده بودند و خودم از این موضوع ناراحت بودم مبلغ را تهیه کردم و به حساب مستاجر اول واریز کردم و کلید را به دومی تحویل دادم
  اما الان بعد از حدود یک ماه بنگاه دار پول را نمیدهد
  الان هم که فهمیدم با خیلیها اینکار رو کرده
  من به غیر از دو مستاجرم و تعدادی پیامک مدرک دیگری ندارم

  • با سلام
   طبق شهادت شهودی که دارید میتوانید اثبات کنید ، همچنین با توجه به پرینت حساب مستآجری که به بنگاه واریز داشته نیز میتوانید ادله خود را محکم تر نمایید و مطالبه وجه کنید.

 20. با عرض سلام و خسته نباشید، بنده اوایل مرداد ماه چند فقره چک که طی معاملاتی از دیگران گرفته بودم به پدر همسرم که نمایشگاه اتومبیل دارد دادم که یه دستگاه خودرو با توجه بودجه بنده و صلاحدید خود برایم بخرد که ایشان یک دستگاه پراید با ارزش معملاتی پایین تر از چک هایی که به ایشان داده بودم به من تحویل دادند و هیچ گونه مبایعه نامه ای هم تنظیم نکردند و خودرو را در جلوی منزل خودشان به من تحویل دادند حال پس از چند ما به علت اختلافاتی که بین من و همسرم بوجود آمده از اینجانب به اتهام خیانت در امانت شکایت کرده، با توجه به این که بنده شاهدی ناظر بر معامله ندارم آیا میتوانم از طریق چک هایی که به ایشان داده ام ادعای خود را اثبات کنم که ایشان ماشین را به من فروخته اند؟

 21. با سلام و خسته نباشين
  بنده يك فقره چك به مبلغ ٤٠ ميليون تومان به يكي از دوستانم دادم ، يك روز قبل از تاريخ سررسيد چك ايشان به من مراجعه كردن كه چك دستشون نيست و پول لازم دارن ، من هم يك چك جديد به ايشان دادم و رسيد چك رو گرفتم و تو رسيد نوشتن كه چك قبلي فاقد اعتباره و امانت دستشونه و موظف به برگشت چك به من هستن .
  اما چك رو خرج كردن و حالا برگشت خورده و اون شخص ثالث از من شكايت كرده . دادگاه هم به من راي به پرداخت داده و رسيد امانت و در نظر نگرفت اگه من به جرم خيانت در امانت از دوستم شكايت كنم و حكم بگيرم مسئوليت پرداخت چك از من سلب ميشه يا خير .
  ممنون

 22. سلام .من وشوهرم باهم مشکل داشتیم تو دعوای اخر گفتم که میخام جدا شم و مهریمو بذارم اجرا ،اونم در زمانی که من خونه نبودم هرچی طلا داشتم برده و ادعا میکنه من دروغ میگم ازش شکایت کردم به جرم سرقت ولی کلانتری اهمیت نمیده و میگه چون شوهرت بوده سرقت محسوب نمیشه.باید چکار کنم حدود بیست میلیون طلا بوده بیشتر مال زمان مجردیم بوده فاکتوراشم هست که مادرم خریده .چطوری میتونم ازش شکایت کنم و طلاهامو پس بگیرم ایا راهی هست

  • با سلام
   بله ، به دلیل روابط ف مابین جرم سرقت یا جرائمی چون خیانت در امانت و … وجود نخواهد داشت
   با ارائه سیاهه های موجود میتوانید طلاها را استرداد نمایید همچنین این استرداد را میتوانید در اظهارنامه استرداد جهیزیه نیز مطرح کنید
   سپاس از استفاده شما جهت مشاوره حقوقی رایگان آنلاین

 23. با سلام
  بنده برای مغازه تابلویی سفارش دادم ۳۰۰ تومان نقد به عنوان بیعانه دادم و در قرارداد ذکر کردم بعد از مدتی تابلو ساز نه پول به ما داد نه تابلو .اتحادیه شکایت کردیم تعهد داد که یک هفته بعد تابلو را تحویل دهد و ما بقی پول تابلو طی چند چک به ضمانت اتحادیه پرداخت شد.
  بعد از گذشت یک هفته نه تابلو تحویل شد نه پول و چک را پس داد. موعد یکی از چک ها فرا رسیده و از بانک به مدت یک هفته مسدود شدند .
  الان چه باید بکنم که جلوی چک ها گرفته شود و مسدود شوند؟
  سریع ترین راه حل ممکن چیست؟
  با تشکر

 24. با سلام من مدتی است که با شوهرم اختلاف دارم ومن را از خانه بیرون کرده رفته دادگاه دادخواست داده که چند ماه پیش دلار گرفته ام درمنزل خواهرم به همسرم امانت داده ام و الان چند بار پول رو طلب کرده ام اما برنگردانده و بستگانش شاهد شده اند که این پول رو به من داده و من خرج کرده ام و جنس خریده ام و از دادگاه خواسته که اموال من رو توقیف کنند و تهمت خیانت در امانت به من داده آیا می تواند با شاهد های دروغی که دارد و رسید از صرافی که گرفته من رو محکوم به خیانت در امانت کند با تشکر

 25. سلام
  خسته نباشيمن چند مدت پيش دوستم ازمن گوشي قرض خواست و بهش قرض دادم،الان بعد از اين همه مدت پس نياورده چندين بار بهش تذكر دادم دلايل بي جا مياره،چكار ميشه كرد؟ميتونين كمك كنيد؟باتشكر

  • با سلام
   با مدارک و پیامهای ایشان مبنی بر اثبات امانت داده شده ، میتوانید از وی شکایت کیفری خیانت در امانت نمایید
   سپاس از استفاده شما جهت مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما

 26. با سلام ، بنده در سال نود و دو یک فقره چک به مبلغ۱۰ میلیون تومان بدون تاریخ برای حسن انجام معامله و دریافت اعتبار به شخصی دادم که از ایشان جنس بخرم ، منتها اصلا معامله ایی انجام ندادیم ، قبل از اینکه چک خودم رو بدم یک چک از برادرم به این شخص دادم که چون در وجه شرکت بابت ضمانت بود قبول نکردند و قرار بر استرداد این چک بود که من چک خودم رو فرستادم ، ایشان برج هفت نود و دو چک ها رو برگشت میزنه و اقدام قانونی میکند ، و حکم غیابی کیفری میگیرد پس از اینکه جلبم کرد درخواست واخواهی دادم و جلسه رسیدگی گذاشتند بعد از واخواهی ایشان در شورای حل اختلاف شکایت حقوقی کردند ، با چه مستنداتی میتوانم تبره شوم و چگونه جرم خیانت در امانت را اقامه کنم !؟ در ضمن به غیر از ما دو برادر ، برادر سوم هم در جریان هست یکی از همکارانم که در ارتباط با ایشان بوده هم شاهد هستند ، یک نفر مطلع هم دارم که هم با من هم با اون شخص دوست بود و پیش ایشان اقرار کرده که من از اینها پول نمیخوام اگر بتوانم از طریق دادگاه پولم رو میگیرم

 27. سلام من ۱۸ سال پیش با برادرم خانه ای را به شراکت به مبلغ ۱۰۲۰۰۰۰۰تومان خریداری کردیمو چون من پایان خدمت نداشتم و از طرفی بحساب اعتماد برادری سند خانه را بنام ایشا کردیم و در مقابل به اندازه پول داده شده من از وی چک مبلغ دار بدون تاریخ گرفتم.ایشون بدون اطلاع و آگاهی من خانه را میفروشد و بعد از هشت ماه که متوجه این اتفاق شدم سراغ ایشون رفتم و از کار ایشان گله میکنم و درخواست مالم را انجام میدم و ایشون در آشفتگی و ناراحتی من با یک حساب بی معنی سه میلیون به من میدهند و من از شکایت علیه ایشان صرف نظر میکنم. اما بعدها متوجه میشم که ایشان خانه را به مبلغ بالایی فروختند و با دو میلیون وجه پول این خانه یک خانه دیگر را می خرد و باقی پول را ملک زمینی دیگر می خرد و بخشی از پول این خانه را سرمایه کار خودش میکند… اما نکته اینجاست که بعد از هشت ماه خانه جدیدی که خریده به شش میلیون می فروشد و از فروش این خانه سه میلیون به من داده است…. آیا اکنون میتوانم به جرم خیانت در امانت و استعمال پول حاصله از فروش ملک شراکتی از ایشان شکایت کنم یا خیر؟ البته شاهد موجو و همینطور چک های ایشان نزد من هستند.

 28. حمید رحمانی نجم

  سلام.من ۱۰تومانسفته به کسی دادم بابت بدهی ۶تومنم ولی رو سفته ننوشتم بابت امانت وقتی نتونستم بدهیشو بدم شکایت کرد ومن محکوم به پرداخت ۱۰تومن شدم حالا ازش شکایت خیانت در امانت کردم ازشم رسیدی ندارم ایا میتونم ثابت کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید.باسپاس

 29. سلام خسته نباشین من جایی مشغول ب کار بودم به عنوان صندوقدار بعد از ۲سال ک ‌خواستم بیام بیرون اتحام دزدی زدن ب من
  الانم از من شکایت کردن به عنوان خیانت در امانت چطور می‌تونم ثابت کنم که من دزدی نکردم

  • با سلام و تشکر از انتخاب مشاوره حقوقی رایگان
   اتهام از سمت آنان بوده و باید آنان این موضوع را اثبات نمایند ، تنها راه این است که ابتدا ادله آنان را بدانید سپس نسبت به آن دفاع کنید

 30. سلام من در یک رستوران کار میکردم و تا ۱۰ میلیون رو قبول دارم که از صندوق برداشت کردم اما صاحب کارم ۳۰ میلیون کسری کل رو هم میگه تو باید بدی و با تهدید یه نوشته امضا شده با اثر انگشت از من گرفت که من کل ۳۰ میلیون رو برداشت کردم ..این نامه وجهه قانونی داره و میتونه علیه من استفاده کنه ..من خودم گفتم پول و کار میکنم پس میدم اما ۱۰ میلیون رو نه ۳۰ میلیون ..ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکار سرقت هست یا خیانت در امانت

 31. حجت الله بهرامی

  با سلام ممنون از راهنماییهاتون.من از شخصی ۱۵تومن سفته دارم ولی طلبم ۵تومنه از اونجایی که زیر بار بدهیش نرفت وسر قراری که تعیین کرده بودیم پولمو نداد من سفتهارو گذاشتم اجرا ومحکوم به پرداخت شد حالا رفته ازمن شکایت خیانت در امانت کرده از اونجایی که من ۱۵تومنم گذاشتم اجرا تو دادگاه شکایت او هم گفتم طلبم همینقدره ولی وجدانی پیش خودش همون طلب خودمو کردم خاستم ببینم با یه اس امس یا چندتا شاهد دروغی که اورده میگه من این سفتهارو بابت این دادم که بهم پوا قرض بده امکانش هست من متهم بشم ؟ایا واقعا محکوم بشم برامن زندانی داره البته توشکایت خودش گفته که ۵تومن بدهکاره ۱۰تومن از سفته امانت بوده به گفته خودش تو دادگاه فقط میخام بدونم که با شاهد واقعا میتونه ثابت کنه وایا من محکوم به زندان میشم؟ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی میترسم چون واقعا برام مهمه

 32. حجت الله بهرامی

  سلام میشه راهنمایی کنید و به سوالم جواب بدید.باسپاس

 33. سلام مجدد .چنانچه اون نامه دست خط خود من نباشه چطور ؟اون اقا نوشت منم امضا کردم .یه برگه ساده بود و من فقط امضا کردم

 34. از من به جرم خیانت در امانت شکایت شده من در جایی کار میکردم که ۲شریک بودن یکی از شرکا از ابتدای سال تا شهریور مرا را مکلف کرده بود تا چکهای دریافتی از مشتری را به حساب شخصی خودشان واریزکنم البته می گفتن شریکم از این موضوع مطلع هست الان شریک دیگر از من به جرم خیانت در امانت شکایت کرده است تکلیف من در حال حاضر چیستلطفا راهنمایی کنید .ممنون

 35. سلام خدمت شما مشاور عزیز،، من همین الان این سایت رو دیدم فردا هم دادگاه دارم ممنون میشم سریع راهنماییم کنید،، بنده با ۲ نفر از دوستانم شراکتی یک مغازه پخش مواد غذایی زدیم،،من چک گرفتم، به دلیل کم بودن میانگین حساب جنسی بما نمیدادن در حضور ۱ نفر دیگر یک دسته چک ۱۰ برگی را به یکی از شریکهام دادم تا خودش پول واریز کنه به حسابم و خودش هم برداشت کنه تا میانگین حسابم بره بالا،، بعد از مدتی اونکیی شریکم جنسهای مغازه رو بدون هماهنگی فروخت و الان این رفیقم که چکهامو داده بودم بهش یک چک به مبلغ ۴۸ میلیون تومان برگشت زده و گذاشته اجرا در ضمن چند ماه قبل بمن گفت که چکهاتو گم کردم و من مفقودی زدم ۲ تا شاهد دارم که ایشون گفتن چکها گم شده،، الان چکمو گذاشته اجرا و بغیر از این چک ۲ برگ چک دیگر نزد ایشونه من هم به جرم خیانت در امانت شکایت کردم ایا جرم به ایشون اثبات میشه؟؟؟ ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =