آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی شرکت » استعلام ثبت شرکت
برای شناختن استعلام و چگونگی شماره ثبت شرکت ها لازم است ابتدا به طور خلاصه معنا و مفهوم شماره ثبت شرکت را بیان کنیم. منظور از شماره ثبت شرکت ، شماره ای چند رقمی است که یکی از راههای شناسایی هویت شرکت می باشد ، راههایی برای اثبات یک شرکت وجود دارد ، مشاوره حقوقی شرکت نیز میتواند موارد آن را برایتان عنوان کند.

استعلام ثبت شرکت

برای شناختن استعلام و چگونگی شماره ثبت شرکت ها لازم است ابتدا به طور خلاصه معنا و مفهوم شماره ثبت شرکت را بیان کنیم.

منظور از شماره ثبت شرکت ، شماره ای چند رقمی است که یکی از راههای شناسایی هویت شرکت می باشد ، راههایی برای اثبات یک شرکت وجود دارد ، مشاوره حقوقی شرکت نیز میتواند موارد آن را برایتان عنوان کند.

برای تفهیم بیشتر راههای شناسایی یک شرکت می توان آنها را با یک شخص حقیقی مقایسه نمود، شماره ثبت شرکت همانند شماره شناسنامه شخص حقیقی می باشد هم چنین سایر شناسه های یک شرکت در ادامه با شخص حقیقی مقایسه می گردد چون مختص به وی و شرکت وی است.

شناسه ملی یا همان شماره ثبت شرکت ، یک عددی ۱۱ رقمی است که ثابت و بدون تغییر است و از ابتدای ثبت شرکت تا زمانی که شرکت وجود دارد، ثابت و بدون تغییر می باشد، باید گفت شناسه ملی مهم ترین مورد در شناسایی و استعلام وجود یا عدم وجود یک شرکت می باشد.

بسیاری از شرکت های غیر مجاز به دلیل عدم وجود شماره ثبت غیر مجاز هستند و البته به راحتی به شما اجازه ثبت یک شرکت را نخواهند داد ، میتوانید در این صورت از مشاوره حقوقی ثبت شرکت یا وکیل متخصص به این کار استفاده کنید.

منظور از اداره ثبت شرکتهایی است که شرکت در آن به ثبت رسیده است و میشود استعلام ثبت شرکت هایی که میخواهیم بدانبم ثبت شده اند یا خیر را میتوانیم از سامانه مربوط بگیریم.
برای اشخاص حقیقی شناسنامه ، کارت ملی و برای اشخاص حقوقی برگه ای که از سامانه استعلام اشخاص حقوقی صادر می گردد نشان دهنده مشخصات کلی اشخاص می باشد.
در حال حاضر تنها ترین منبع قابل استناد برای همه اشخاص ، ارگانها ، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور می باشد و تنها شرکتهایی معتبر می باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد ،در این سامانه داشتن یکی از ۳ مورد نام شرکت ، شماره ثبت شرکت ، شناسه ملی شرکت برای استعلام شرکت مورد نیاز و ضروری است ،با داشتن یکی از این ۳ مورد می توان در صورت وجود داشتن آن شرکت اطلاعات کلی که در ابتدا توضیح داده شد را بدست آورد و به بیان بهتر می توان شناسنامه شرکت را مطالعه نمود

برای استعلام ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در هر جای ایران می توانید با کارشناسان مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان ممکن چگونگی اطلاعات حقوقی مورد نیاز شما در ارتباط با تمامی شرکتها و موسسات ثبت شده را در اختیار شما قرار دهند.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

پیگیری پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر یکی از بخش های مهم حسابرسی و مالی هر شرکت است که رعایت نکردن آن تبعات سنگینی به همراه دارد. اگر با مشاوره حقوقی پلمپ دفاتر شرکت ، مشاوره لازم را بگیرید ، در ارتباط با این موارد و تبعات آن به طور دقیق و شفاف صحبت خواهد کرد و موارد قانونی آن را عنوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =