آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی » اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی
ما در این باره در مقاله مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی پرداخته بودیم ، تا اینجا مشخص شده دلیل این مسائل چیست و چگونه باید آن را پیگیری کرد ، مشاورین حقوقی و وکلای موسسه حقوقی همچنان بر این عقیده استوار هستند که این مسائل نیاز به حضور حقوقدان میباشد و در غیر این صورت ممکن است از کاه کوه ساخته شود و دارای خسارات زیادی شود .

اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی

ما در این باره در مقاله مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی پرداخته بودیم ، تا اینجا مشخص شده دلیل این مسائل چیست و چگونه باید آن را پیگیری کرد ،  مشاورین حقوقی و وکلای موسسه حقوقی همچنان بر این عقیده استوار هستند که این مسائل نیاز به حضور حقوقدان میباشد و در غیر این صورت ممکن است از کاه کوه ساخته شود و دارای خسارات زیادی شود .

معمولأ بنا به دو علت عمده فروشنده حاضر به تنظيم سند رسمی در محضر يا همان دفتر اسناد رسمی نمی گردد. يا قيمت آپارتمان در فاصله عقد قرارداد تا تاريخ تنظيم سند ، ترقی چشمگيری می نمايد به نحوی كه فروشنده احساس ضرر وزيان نموده و فكر می كند آپارتمان را به قيمت پایینی فروخته است و چنانچه معامله فعلی را با عدم تنظيم سند رسمی بر هم بزند ، می تواند مورد معامله را به شخص ديگری با قيمت بالاتری بفروشد. علت ديگر اين است كه آپارتمان نوساز بوده و هنوز سند تفكيكی برای آن صادر نشده تا فروشنده اقدام به تنظيم سند برای خريدار نمايد.

از مراحل صدور سند رسمی تفكيكی برای هر واحد آپارتمان ، اخذ پايان كار از شهرداری می باشد كه سازنده بدليل وجود خلافی در ساختمان ، حاضر به پرداخت جريمه های شهرداری و اخذ پايان كار و اخذ سند رسمی نمی باشد. هر چند علت عدم تنظيم سند رسمی به غير از دو مورد پيش گفته موارد بی شماری می تواند باشد ولی دو علل عمده و رايج آن كه در اكثر پرونده های الزام به تنظيم سند رسمی به چشم می خورد بالا رفتن قيمت املاک و وجود خلافی ساختمان می باشد.

این موضوع مانند تمامی موارد حقوقی دارای قوانینی است ، مشاوره حقوقی میتواند در این باره اطلاعات جامعی به شما دهد ولی پیشنهاد ما یک وکیل کاردان میباشد.

قبل از هر حرکتیشما نیاز به وقت مشاوره حضوری با وکیل متخصص در امور قراردادها و امور ملکی را دارید ، پس از گرفتن وقت حضوری با وکیل، جزئیات پرونده را برای وکیل شرح داده و در صورت لزوم وکالتنامه وکیل را امضاء می کنید ، در این مرحله وکیل مراحل قانونی و توضیحات لازم را برای دعوای الزام به تنظیم سند رسمی انجام خواهد داد و اظهارنامه الزام به تنظیم سند رسمی که اصولأ به دست وکیل انجام میشود را ، برایتان اجرا و پیگیری میکند .

البته ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان به صورت تلفنی میتوانیم به شما آگاهی لازم را قبل از وکالت نیز بدهیم .

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 20 =