اعلام ورشکستگی شرکت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدتیست به دلیل شرایط اقتصادی که البته این نوسان از گذشته تا کنون بوده است ، با مورد به نام مورد ورشکستگی آشنا شده ایم که البته در مقاله های قبل نیز توسط مشاوره حقوقی ورشکستگی ، نوشته ایم به این نکات اشاره کرده بودیم .

به طور کلی این معضل قدیمی ، یکی از مواردیست که تنها به شرایط اقتصادی وابسته نیست و نبوده ، مشاوره حقوقی شرکت از اشتباهات رایجی که گاهأ در مدیریت ها پیش می آید و عدم آگاهی نسبت به تجارت برخی از مدیران ، امری طبیعی در پیشامد این موضوع میداند .

ورشكستگی در لغت به معنای درمانده شدن در كسب و تجارت می‌باشد و حالت بازرگانی است كه در تجارت زیان دیده و بدهی او بیش از دارائی‌اش می‌باشد.

ورشكستگی در اصطلاح حقوق تجارت ، حالت فردی سرمایه دار در کار است كه از پرداخت دیون خود متوقف شود یعنی نتواند تعهدات تجاری خود را عملی كند.

توقف از پرداخت دین همیشه به معنای اعسار نیست زیرا ممكن است تاجر اموالی بیش تر از دیون خود داشته باشد ولی فعلا نتواند دیون خود را بدهد مثلا اموال او در رهن غیر باشد یا مبلغی از اموال خود را به صندوق دادگستری سپرده باشد.

وقتی فردی با این شرایط روبه رو میشود باید اعلام ورشکستگی شرکت کند که این اعلام نیازمند طی کردن مراحلی قانونی است ، اگر وکیل حقوقی در ارتباط با این موضوع کنارتان باشد ، تمام این مراحل را میدهند و برای شما طی میکند.

رسیدگی به امر ورشکستگی با تقدیم دادخواست صورت می‌گیرد. دادگاه برای احراز ورشکستگی ، تاجر با ارجاع امر به کارشناسان رسمی در امور مالی و حسابداری و حسابرسی به ارزیابی فعالیت‌های اقتصادی تاجر و دفاتر تجاری وی می‌پردازد و در پایان در صورت اثبات توقف تاجر حکم ورشکستگی وی را صادر می‌کند، اما از نظر قانون تجارت و قانون مجازات اسلامی ، اعلام ورشکستگی تاجر، چنانچه در نتیجه تقصیر و عمد وی یا تقلب حاصل شده باشد، جرم محرز و مجرم قابل تعقیب و مجازات خواهد بود.

ما در موسسه حقوقی خود ،با داشتن مشاوره حقوقی توسط افراد خبره و کاردان ، در این باب بیشترین کمک را میتوانیم به شما بکنیم تا با آگاهی پیش روید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.