آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی شرکت » انحلال شرکت
مشاوره حقوقی شرکت یکی از بهترین راهکارهای اطلاعاتیست که بشود در ارتباط با کل شرکت اطلاعات لازمه را از وی دریافت کرد. پس از ثبت شرکت و در مدت زمان فعالیت شرکت ممکن است مواردی پیش آید که منجر به تصمیم به انحلال شرکت توسط شرکا گرفته شود

انحلال شرکت

مشاوره حقوقی شرکت یکی از بهترین راهکارهای اطلاعاتیست که بشود در ارتباط با کل شرکت اطلاعات لازمه را از وی دریافت کرد.

پس از ثبت شرکت و در مدت زمان فعالیت شرکت ممکن است مواردی پیش آید که منجر به تصمیم به انحلال شرکت توسط شرکا گرفته شود . موارد زیر را میتوان از موارد انحلال شرکت ذکر نمود:

۱-شرکت به منظور هدف خاصی تاسیس شده است ولی آن هدف انجام نگردد و یا انجام آن غیر مقدور نباشد .

۲- شرکت دچار ورشکستگی گردد ۳- شرکت برای مدتی محدود تشکیل گردد و صورتجلسه تمدید به اداره ثبت شرکتها تسلیم نگردیده باشد . ۴- در صورت تصمیم شرکا در مجمع عمومی فوق العاده . ۵- در صورت رضایت تمام شرکا ۶- در صورتیکه یکی از شرکا بر اساس ادله ای از محاکم قضایی در خواست انحلال کرده باشد و آن محکمه ادله شان را موجه دانسته و حکم به انحلال دهد . ۷- در صورتیکه یکی از شرکا با شرط اینکه در اساسنامه اختیار انحلال به ایشان در نظر گرفته باشد درخواست فسخ نماید . ۹- در صورت فوت یکی از شرکا و قید این امر در اساسنامه . در این صورت یکی از شرکا یا فردی از خارج شرکت  بعنوان مدیر تسویه به مدت ده سال انتخاب میگردد .

اشتباهی که معمولأ در این بین پیش می آید اینست که در صورت انحلال شرکت دیون و وامهای آن نیز منتفی خواهد شد . اما باید گفت که تا ۱۰ سال مسئولیت گردن شرکت و مدیر تصفیه میباشد . همچنین کلیه مالیاتهای مستقیم و غیر مستقیم شرکت همچنان پابرجاست و پس از انحلال شرکت میبایست نسبت به اظهارنامه مالیاتی آن سال و پلمپ دفاتر مالیاتی همان سال اقدام گردد.

مشاوره حقوقی انحلال شرکت نبز به این موضوع اشاره میکند ، در شرکت تضامنی هرگاه شرکت منحل شود تا زمان پرداخت و وصول مطالبات و بدهی هایش از دارایی های شرکت هیچ یک از شرکا حق استفاده از آن دارایی را نخواهند داشت . طلبکاران شرکت میتوانند مابقی مطالبات خود را از تمام یا فرد فرد شرکا ضامن مطالبه نمایند،هر کس که بعنوان شریک ضامن وارد شرکت تضامنی شود ، با سایر شرکا مسئول پرداخت قروضی خواهد بوذ که قبل از ورود وی پیش آمده و اعم از اینکه تغییری در نام شرکت داده شده یا نداده شده باشد .

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما در این ارتباط میتواند بهترین راهکار برای شما باشد ، هر شرکتی در ابتده باید وکیلی اخذ کند که در طی مسیر یا موارد فوق کارها را پیگیری نماید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهام

سهام : شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده است . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 9 =