انواع جرم در قانون

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قوانین امروزه به صورتی است که همه چیز در آن به صورتی مشخص برای جرائم قرار گرفته ، مشاوره حقوقی ما ، بارها مطالبی را در این باره عنوان و بیان کردند .

به طور کلی ، جرم عبارت از عملی كه قانون را نقض كند و به بيان ديگر هر عملی كه دارای دو شرط زير باشد جرم است :

رفتای كه بيش از حد قابل قبول و مخرب باشد

رفتاری كه كنترل آن از طريق احكام غير رسمی به تنهايی دشوار باشد .

در بالا ما از جرم و انواع آن به صورت جمعی و دیدگاهی اجتماعی ، عنوان کردیم ، اما انواع جرم در قانون را به سادگی ميتوان به چهار دسته گروه بندی كرد:

جرمهای جانی ، جرمهای مالی ، جرمهای بدون قريانی ، جرمهای دولت مندان و قدرتمندان

البته این موضوعات حقوقی نیست ، در صورتی که شما برای شکایتی از کسی یا چیزی جلو آیید و یا فردی با اراده یا بی اراده خود مرتکب جرم شود ، مبتنی بر نوع جرم و قوانین مشخص شده نسبت به آن موضوعی حقوقی پیش می آید .

در این صورت شما باید با وکیل کاردان وارد موضوع حقوقی شوید و از مشاورین حقوقی استفاده کنید .

بارها و بارها در این باره هشدار داده ایم که بدون اطلاعات حقوقی هرگز پیشروی نکنید زیرا که قطعأ مسیر درست را پیش نخواهید گرفت و دچار دردسر و وقت و هزینه ای بیشتر خواهید شد.

آنچه كه جرم ناميده ميشود تا حد زيادی بستگی به فرهنگ هر جامعه دارد .

هيچ رفتاری ذاتأ جرم نيست و فقط زمانی رفتاری جرم ناميده ميشود كه از نظر اجتماعی چنين تعريف شده باشد و تعريف ها از زمانی به زمان ديگر و از مكانی به مكان ديگر و از گروهی به گروه ديگر تفاوت بسيار پيدا می كند .

به طور مثال ، قبل از ظهور اسلام زنده بگور كردن كودكان دختر در بين برخی از قبايل عرب متداول بود و مجازاتی در پی نداشت در حالی كه پس از ظهور اسلام اين كار عنوان گناه پيدا كرد  و جرم به آن نامیده شده ، در گذشته مسائل بسیار زیادی از جمیع اشتباهات و جرایم انسان ها را به نام جرم نمیشناختند ولی با پیشرفت انسانها  و متمدن شدن ، برای جلوگیری از هرج و مرج و بسیاری از مسائل از جمله مدیریت جوامع ، قوانین و جرائم را تصویب و آن را تکمیل نمودند.

موسسه حقوقی ما برای کمک به شما مشاره حقوقی رایگان را برای شما ، قرار داده اند تا مشکلات خود را مطرح و وکیل مورد نظر را برای پرونده اخذ کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.