آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » انواع جرم در قانون
قوانین امروزه به صورتی است که همه چیز در آن به صورتی مشخص برای جرائم قرار گرفته ، مشاوره حقوقی ما ، بارها مطالبی را در این باره عنوان و بیان کردند . به طور کلی ، جرم عبارت از عملی كه قانون را نقض كند

انواع جرم در قانون

قوانین امروزه به صورتی است که همه چیز در آن به صورتی مشخص برای جرائم قرار گرفته ، مشاوره حقوقی ما ، بارها مطالبی را در این باره عنوان و بیان کردند .

به طور کلی ، جرم عبارت از عملی كه قانون را نقض كند و به بيان ديگر هر عملی كه دارای دو شرط زير باشد جرم است :

رفتای كه بيش از حد قابل قبول و مخرب باشد

رفتاری كه كنترل آن از طريق احكام غير رسمی به تنهايی دشوار باشد .

در بالا ما از جرم و انواع آن به صورت جمعی و دیدگاهی اجتماعی ، عنوان کردیم ، اما انواع جرم در قانون را به سادگی ميتوان به چهار دسته گروه بندی كرد:

جرمهای جانی ، جرمهای مالی ، جرمهای بدون قريانی ، جرمهای دولت مندان و قدرتمندان

البته این موضوعات حقوقی نیست ، در صورتی که شما برای شکایتی از کسی یا چیزی جلو آیید و یا فردی با اراده یا بی اراده خود مرتکب جرم شود ، مبتنی بر نوع جرم و قوانین مشخص شده نسبت به آن موضوعی حقوقی پیش می آید .

در این صورت شما باید با وکیل کاردان وارد موضوع حقوقی شوید و از مشاورین حقوقی استفاده کنید .

بارها و بارها در این باره هشدار داده ایم که بدون اطلاعات حقوقی هرگز پیشروی نکنید زیرا که قطعأ مسیر درست را پیش نخواهید گرفت و دچار دردسر و وقت و هزینه ای بیشتر خواهید شد.

آنچه كه جرم ناميده ميشود تا حد زيادی بستگی به فرهنگ هر جامعه دارد .

هيچ رفتاری ذاتأ جرم نيست و فقط زمانی رفتاری جرم ناميده ميشود كه از نظر اجتماعی چنين تعريف شده باشد و تعريف ها از زمانی به زمان ديگر و از مكانی به مكان ديگر و از گروهی به گروه ديگر تفاوت بسيار پيدا می كند .

به طور مثال ، قبل از ظهور اسلام زنده بگور كردن كودكان دختر در بين برخی از قبايل عرب متداول بود و مجازاتی در پی نداشت در حالی كه پس از ظهور اسلام اين كار عنوان گناه پيدا كرد  و جرم به آن نامیده شده ، در گذشته مسائل بسیار زیادی از جمیع اشتباهات و جرایم انسان ها را به نام جرم نمیشناختند ولی با پیشرفت انسانها  و متمدن شدن ، برای جلوگیری از هرج و مرج و بسیاری از مسائل از جمله مدیریت جوامع ، قوانین و جرائم را تصویب و آن را تکمیل نمودند.

موسسه حقوقی ما برای کمک به شما مشاره حقوقی رایگان را برای شما ، قرار داده اند تا مشکلات خود را مطرح و وکیل مورد نظر را برای پرونده اخذ کنید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =