انواع مرور زمان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

انواع مرور زمان

انواع مرور زمان را اگر بخواهیم از مشاوره حقوقی بپرسیم ، جواب قانع کننده تری خواهیم گرفت ولی ما در این مقاله به صورت کلی توضیحاتی از نوع آن به شما خواهیم داد.

مرور زمان شکايت در گذشته فقط براى جرم صدور چک بلامحل به رسميت شناخته شده بود.

عدم رعايت مرور زمان شکايت ، يعنى عدم توجه به مهلت قانونی برای طرح شکايت که سبب اسقاط حق شکايت مى شود.

مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی ، در جای دیگر عنوان میکند که براى جرايم تعزيری و قابل گذشت ، مهلت شکايت ، يک سال از تاريخ اطلاع از وقوع جرم است.

اگر دلايل شما محکمه پسند باشد ولی توجه به مهلت مذکور نداشته باشيد ، مقام قضايی امکان قانونى برای گرفتن حق ندارد.

مرور زمان شکايت در خصوص تمام جرايم تعزيری قابل گذشت، اثر دارد. تعقيب اين مرور زمان دو حالت عمده دارد : يا اصلأ شکايت نشده و يا شکايت شده است اما از تاريخ آخرين اقدام تعقيبی، حسب عنوان مجرمانه ۳ تا ۱۵ سال سپری شود و رای قطعی صادر نشده باشد.

مرور زمان تعقيب شامل جرايم تعزيری قابل گذشت و غير قابل گذشت می شود، البته مواردی استثناء شده است چون جرايم عليه امنيت داخلى و خارجی ، جرايم اقتصادی با مبلغ يک ميليارد ريال و بيشتر و جرايم مواد مخدر .

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری  در ادامه توضیح میدهد که مرور زمان مجازات در صورتی كه از تاريخ قطعی شدن حكم، تا انقضای مهلت مقرر قانونی كه براى مرور زمان لازم است ، حكم اجرا نشده باشد در اين صورت اجرای حكم متوقف می شود. بر اساس قاعده مرور زمان ، تمام احكام كيفری از نوع مجازات های بازدارنده كه مدت قانونی از قطعی شدن آن ها گذشته باشد، و به هر دليلی حكم اجرا نشده باشد، ديگر قابل اجرا نيست.

میتوانید از طریق مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما نیز استفاده کرده و اطلاعات کامل تری را بگیرید.

 

انواع مرور زمان

https://44951295.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.