آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » اگر مرد طلاق ندهد
اگر زنی به هر دلیل از شوهرش ناراضی باشد و به عبارتی کراهت داشته باشد با توجه به اینکه اختیار طلاق با مرد است ، با دادن مالی به شوهرش که می‌تواند این مال قسمتی یا تمام مهریه‌ اش باشد ، نظر و موافقت او را برای طلاق جلب کند.

اگر مرد طلاق ندهد

اگر مرد طلاق ندهد

اگر مرد طلاق ندهد و زن به هر دلیل از شوهرش ناراضی باشد و به عبارتی کراهت داشته باشد با توجه به اینکه اختیار طلاق با مرد است ، با دادن مالی به شوهرش که می‌تواند این مال قسمتی یا تمام مهریه‌ اش باشد ، نظر و موافقت او را برای طلاق جلب کند.

قانون مدنی از این نوع طلاق به عنوان طلاق خلع یا طلاق مبارات نام می‌ برد و برای مرد در این نوع طلاق که از نوع طلاق توافقی میباشد ، حق رجوع نیست.

این نوع طلاق شایع‌ ترین نوع طلاق است.

اگر با مشاوره حقوقی طلاق در این باب صحبتی کنید متوجه خواهید شد که حق طلاق با زن نیست و نمیتواند طلاق بگیرد مگر اینکه عذری موجه و قابل اثبات وجود داشته باشد که آن هم مواردیست مشخص شده.

لیكن اگر زن بخواهد بدون دليل مشروع و بدون اينكه شوهر از وظايف شرعى و قانونى خود كوتاهى كرده باشد و صرفأ به دليل كراهت از شوهر از او جدا شود بايستى رضايت شوهر را در طلاق ، جلب کند كه اين امر در قالب طلاق خلع و مبارات محقق می‌‏شود.

مشاوره حقوقی ذر این میان وقتی با بسیاری از شکایات من باب این موضوع روبه رو میشود ، عنوان میکند که بسیاری بر این عقیده اند که دلیل آن نيز روشن است ، شوهر براى ازدواج متحمل هزينه‏ هايى گوناگون مادى و معنوى شده است و اراده كرده براساس قوانين و ضوابط شرعى با همسر خود زندگى كند . اما زن به دلايل مورد نظر خودش خواهان طلاق است ، لذا بايد به نوعى جبران كند.

ثانيا، طلاق حق مرد است ، که زن با بذل مال يا مهر خود به نوعى رضايت او را جلب مى‏كند و از لجاجت مرد می‌كاهد که البته بهتر است قبل از تصمیم مشاوره حقوقی خانواده را وارد کند و مشاوره بگیرد.

زن براى رهايى خود اين كار را انجام می‌دهد و بديهى است كه كسى كه می‎خواهد به خواسته ه‏ایش دست يابد بايد از خواسته ديگرى چشم ‏‌پوشى كند و اين معنا ندارد كه زن هم خواهان طلاق باشد و هم خواهان مهريه.

به هر شکل اگر مرد طلاق ندهد ، زوجه راه پر پیچ و خمی را در پیش خواهد داشت که آنهم باید در حضور وکیل باشد تا شاید بتوان کمکی به وی کرد.

همچنین موسسه حقوقی ما با داشتن وکلا ی خبره و کارشناسان مجرب آماده پذیرفتن پرونده های شما میباشد ، البته با قراردادن مشاوره حقوقی رایگان نیز میتوانید موضوعات خود را با ما درمیان گذاشته و اطلاعات بگیرید.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 5 =