اگر مستأجر کرایه ندهد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مستأجر یا کرایه نشین به فردی گفته می‌شود که ملکی یا چیزی را از موجر و صاحب خانه به اجاره بگیرد و اجاره مال را پرداخت نماید.

اجاره‌ نامه نیز به سند نوشتاری قرارداد اجاره گفته می‌شود که بین صاحب ملک (موجر) و اجاره کننده (مستأجر) تنظیم می‌شود که شامل مشخصات طرفین قرارداد و میزان اجاره بها و مدت اجاره و مورد اجاره و شرایط طرفین که در آن ذکر میشود،می باشد.

معمولا پرداخت کرایه به صورت ماهانه است و مستأجر باید در پایان هر ماه اجاره بها را به موجر یا نماینده موجر پرداخت کند .

مشاوره حقوقی اجاره ملک تخصص این مسائل را دارد ، بسیاری از قوانین را میتوانید از طریق وی بدست بیارید.

یکی از موارد در رابطه با عدم پرداخت اجاره که شانه خالی کردن از مسئوولیتش میباشد ، در صورتی که در قرارداد اجاره حق فسخ قرارداد اجاره در صورت عدم پرداخت به موقع اجاره بها اشاره شده باشد و پیش بینی شده باشد ، بایستی مستأجر به موقع اجاره بها را پرداخت نماید تا دچار مشکلات تخلیه نشود.

البته در مواردی که مستأجر خانه یا آپارتمان را رهن کامل می کند دیگر اجاره بها نمی پردازد در مواردی که مستأجر رهن کامل می کند معمولأ مبلغ پیش پرداخت زیاد است وبه همین خاطرکرایه ای موجر از مستاجر نمی گیرد اما اگر مبلغ پیش پرداخت کم باشد موجر اجاره بها که همان کرایه است را دریافت میکند.

در مواردی موجر می‌تواند صدور حکم فسخ اجاره آپارتمان یا تخلیه را از دادگاه درخواست کند دادگاه ضمن حکم فسخ اجاره ‌دستور تخلیه مورد اجاره را نیز صادر میکند و این حکم علیه مستأجر یا متصرف اجرا و محل تخلیه خواهد شد.

مشاوره حقوقی ملکی به موارد زیادی اشاره میکند که یکی از آن موارد در ارتباط با قانون موجر و مستأجر است که طبق آن ، در صورتی که مستأجر در مهلت مقرر از پرداخت اجاره یا کرایه خودداری کند و با ابلاغ اخطار دفترخانه ‌تنظیم‌کننده سند اجاره یا اظهارنامه (‌در موردی که اجاره‌نامه عادی بوده یا اجاره‌نامه‌‌ای در بین نباشد) ظرف ده روز قسط یا اقساط عقب افتاده را نپردازد ، ‌در این مورد اگر اجاره‌نامه رسمی باشد موجر می‌تواند از دفترخانه صدور اجرای حکم تخلیه و وصول اجاره آپارتمان را درخواست نماید. ‌

هر‌گاه پس از صدور حکم ، مستأجر اجاره آپارتمان عقب افتاده را تسلیم کند اجرای ثبت تخلیه را متوقف می‌کند ولی موجر می‌تواند به استناد تخلف‌ مستأجر از پرداخت اجاره بها از دادگاه درخواست تخلیه مستأجر را بنماید که بهترین راه از همان ابتدا استفاده از مشاوره حقوقی میباشد. ‌

هر‌گاه اجاره‌نامه عادی بود یا سند اجاره تنظیم نشده باشد موجر می‌تواند برای تخلیه عین مستأجره و وصول اجاره بها به دادگاه مراجعه کند.

بسیاری با تماس های مختلف در ارتباط با اینکه اگر مستأجر کرایه ندهد چه کار باید انجام بدیم، در موسسه حقوقی درخواست کمک و همکاری میکنند ، مشاوره حقوقی رایگان ما در این باره آنان را راهنمایی کرده و در صورت لزوم وکیل مورد نظر را برای انجام پرونده هایشان معرفی میکند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.