تدلیس در ازدواج کیفری

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شاید صداقت و راستگویی زوجین در مورد گذشته خود قبل از ازدواج ، برای خیلی از افراد امری پذیرفته شده است ،اما افرادی هستند که بدین شکل عمل نمیکنند و بی اطلاعند که ممکن است مرتکب چه جرمی شوند ؟! طبق گفته مشاوره حقوقی خانواده ، پنهان کردن حقایق ، می‏ تواند برای مخفی ‏کنندگان آن جرم و بر طبق شواهد تدلیس در ازدواج کیفری شکل گیرد.

اگر فریب در ازدواج صورت گیرد ، ممکن است مطلع نباشید ولی مسئولیت قانونی و برای‏ طرف دیگر، حقوقی از قبیل شکایت کیفری و حتی فسخ نکاح را به وجود آورد.

مشاوره حقوقی رایگان که در این باره بسیار به ما کمک نموده بود ، به طور مثال به یکی از موجبات مسئولیت قانونی برای بانوان ، دوشیزه معرفی کردن خود به خواستاران‏ ازدواج با آنهاست را بیان میکند.

حال از نظر معنی کلمه ای بخواهیم به تدليس در ازدواج نگاه کنیم ،  در معنی کلمه تدلیس ، عبارت است از عملياتی که موجب فريب طرف معامله شود.

مشاوره رایگان حقوقی اضافه میکند که مطابق اين تعريف تدليس در ازدواج، اين موضوعات را دربر می گيرد:

صفت کمالی که وجود ندارد يا کتمان نقصی که وجود دارد.

ابراز يا کتمان به واسطة رفتار، گفتار و سکوت واقع شود.

مخفی ماندن حقيقت از ديد طرف مقابل، به گونه‌ای که عرفأ قابل آسان گرفتن نباشد، (بنابراين اگر مبالغه در حد متعارف باشد، تدليس نيست).

آگاهی از آن مورد سبب عدم ازدواج ‌شود.

این موارد را مشاوره حقوقی رایگان در مقاله گذشته برای ما شفاف کرده بودند ، اما با این وجود به راحتی میتوانید همچنان نیز به صورت تلفنی از مشاوره حقوقی رایگان ما و مشاوره حقوقی طلاق نیز استفاده نمایید.

همچنین همانطور که در بالا اشاره کردیم ، تدلیس در ازدواج کیفری عمل میکند و این مورد قطعأ برای طرفین خوشایند نخواهد بود.

به طور کلی تر واردی که بیشترین حالات را دارد و موجب طلاق این میان میشود چون هریک از زوجین قبل از عقد ازدواج ، طرف خود را به امور واهی از قبیل داشتن‏ تحصیلات عالی ، تمکن مالی ، موقعیت اجتماعی، شغل و سمت خاص،تجرد و امثال آن چنانچه ، فریب دهد و عقد بر مبنای هریک از آنها واقع شود ، مرتکب‏ به حبس تعزیری از شش ماه تا دو سال محکوم‏ می‏گردد.

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با تدلیس در ازدواج میتوانید از موسسه حقوقی ما کمک بگیرید.

 

تدلیس در ازدواج کیفری

https://44951295.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.