آخرین خبرها
نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضع زن كه برای دانستن كمیت و كیفیت آن وضع زوجه در نظر گرفته می‌شود.

ترک انفاق

نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضع زن كه برای دانستن كمیت و كیفیت آن وضع زوجه در نظر گرفته می‌شود.

در استحقاق زوجه نسبت به نفقه ، فقیر بودن و احتیاج او شرط نیست و در هر حال نفقه زوجه ، بر مرد واجب است ، حتی اگر زن از ثروتمند‌ترین مردم باشد.

مشاوره حقوقی نفقه در ارتباط با قانون خانواده در اين بخش میگوید که این قانون برای حقوق زنان اهميت خاصی قائل شده و اين امكان را پيش‌ بينی كرده است كه در صورت پرداخت نكردن نفقه حال ، زن می تواند در شكايتی با نام ترک انفاق ، نفقه حال خود را مطالبه و در صورت خودداری همسرش از پرداخت اين نفقه، او را به دليل اين كار تحت تعقيب قرار داده و با شكايت كيفری توسط وکیل او را راهی زندان كند.

از آنجا که این نوع شکایات از موضوعات خانواده است ، مشاوره حقوقی خانواده عنوان میکند که شكايت نفقه گذشته با توجه به نكاتی كه در مقالات قبل توضيح داده شد، يكی از شكايت‌ های طولانی و وقت‌ گير دادگاه‌ خانواده است كه شاكی یا همان زوجه ، برای رسيدن به حق خود بايد مراحلی طولانی تا اثبات شكايت ، كارشناسی پرونده را سپری كند که به همین دلیل است مشاوره حقوقی اولین پیشنهادش برای سریعتر طی شدن روند ، اخذ وکیل میباشد.

در بيشتر موارد زنان هنگامی به سراغ شكايت كيفری نفقه می روند كه از سوی همسرانشان از خانه بيرون شده‌ اند يا اين كه با وجود زندگی در خانه همسرشان ، مرد به او نفقه نداده و او را رها كرده است.

در چنين شرايطی زنان می توانند با مراجعه به دادگاه‌ های كيفری محدوده سكونت خود اين شكايت را مطرح كنند و اميدوار باشند در مدتی كوتاه به حق خود برسند.

در شكايت ترک انفاق نيز اولين قدم نوشتن دادخواست در دادسرا است که تبهر این کار در دستان وکیل میباشد ، همچنین زن پس از مراجعه به دادگاه در متنی می تواند شكايت خود را اين گونه مطرح كند .

موسسه حقوقی ما نیز با داشتن مشاوره حقوقی رایگان این امکان را در اختیار قرار داده تا از روند مسیرتان مطلع شوید.

 

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هشت =