تعریف جرم خیانت در امانت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

همانطور که در گذشته به این جرم کیفری اشاره شده بود ، خیانت در امانت عبارت است از استفاده ، تصاحب ، تلف یا مفقود نمودن همراه با سوء نیت مالی كه از طرف مالک یا متصرف قانونی به كسی سپرده شده و بنا بر استرداد ( برگرداندن ) یا به مصرف معین رسانیدن آن بوده است .

مشاوره حقوقی خیانت در امانت به صورت واضح و شفاف در این رابطه مطالبی را عنوان نموده بود ، در این مقاله به صورت ساده تری از تعریف جرم خیانت در امانت نیز برای شما توضیحاتی ارائه میشود.

جرم خیانت در امانت مانند بسیاری از جرایم از گذشته‌ های دور وجود داشته است .

در این دنیا موارد منفی و مثبت در کنار هم قرار دارند که باید در هنگام عوامل مثبت منفی ها را نیز در نظر گرفت ، زیرا حتی در ساده ترین حالات ، افرادی و مواردی هستند که این موارد منفی را به آن سمت میکشند .

در مقابل صفت خوب امانتداری صفت زشت خیانت در امانت نیز از قدیم در کلیه جوامع بشری وجود داشته است. اما با توجه صیغه مذهبی بودن و مبنا بودن فقه شیعه در کشورمان با لحاظ کردن قوانین اسلامی در متن قانون، عمل و فعل خیانت در امانت، به عنوان یک جرم مطرح و برای آن مجازات کیفری پیش بینی شده است ، زیرا با انجام عمل مجرمانه خیانت در امانت، نظم و امنیت عمومی‌ نیز به خطر می‌افتد و رکن های جامعه به هم می‌ ریزد و مهمترین مورد اعتماد مردم از یکدیگر سست شده و زمینه‌ های ارتکاب جرم در آینده نیز بیشتر خواهد شد.

نا گفته نماند که شخصی که خیانت در امانت کرده علاوه بر مجازات به دلایلی که در بالا از تءثیرات آن بر روی جامعه گفته شد ، در قانون باید خسارت زیان‌ دیده را مطابق حقوق مدنی جبران کند.

موسسه حقوقی ما با به همراه داشتن مشاورین خبره و ارائه مشاوره حقوقی رایگان در این راستا برای شما میتواند همراهی باشد تا در جهت مثبت کمک نماید و وکیل مورد نظر شما را نیز میتواند به شما ارجاع دهد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.