آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » تعریف جرم کیفری
مشاوره حقوقی دعاوی کیفری در این مرحله میخواهد از موضوعات پیچیده کیفری ، تعریف جرم کیفری را ارائه دهد: جرم کیفری بدین صورت است که عنوان میشود

تعریف جرم کیفری

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری در این مرحله میخواهد از موضوعات پیچیده کیفری ، تعریف جرم کیفری را ارائه دهد:

جرم کیفری بدین صورت است که عنوان میشود ، تنبیه کیفری است که برای مرتکب جرم اعمال می­شود و همراه با رنج و مشقت است و همین رنج و درماندگی مشخـصه حقیقی مجازات است.

با توجه به اینکه تعریف مجازات در تعریف جرم می­باشد ، جرم و مجازات ، مکمـل یکدیگرند و در هر عمل مجرمانه­ ای مجازات وجود دارد.

مشاوره حقوقی در ادامه اضافه میکند که هر قانونی هدفی دارد ، هدف حقوق کیفری ، مجازات مجرم به دلیل ارتکاب جرم است وکیفر نتیجه مستقیم جرم جزایی است که نوع آن برحسب جرم متفاوت است.

مثل حبس ، جزای نقدی ، شلاق ، قصاص نفس و…که معمولا برای حفظ نظم ومنافع عمومی اجرامی شود.

درحالی که ، هدف ازتعقیب جرم مدنی ، جبران زیانهای وارده به شخص است که عمدا یا سهوأ به دیگری ضرر وارد شده است.

همچنین از نظر نوع رفتار مرتکب جرم ، درتحقق جرم جزایی ، باید در مورد رفتار مجرمانه و شخصیت مرتکب جرم بررسی صورت پذیرد و تا زمانی که قابلیت جرم به شخص ثابت نگردد وی به عنوان مجرم تلقی نمی شود.

بنابراین ، کسانی که شرایط لازم برای قابلیت نسبت دادن جرم ندارند ، مانند:

اطفال ، مجانین و افراد غیر ممیز از نظرکیفری ، مسؤول نیستند ، درحالی که درموردجرم مدنی ، هرکس که به دیگری ضرر و زیانی واردکند ضامن است و این مسؤولیت مدنی شامل کلیه افرادحتی اطفال ومجانین نیزمی گردد.

موارد کیفری موارد بسیار حساسی هستند که حتی مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما نیز میتواند این حساسیت ها را برایتان شفاف سازی نماید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =