تعریف ورشکستگی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ورشکستگی در اصطلاحات تجارت به معنای شرایطی است که بدهی شرکت یا تاجر بیش از دارایی آن باشد و از پرداخت دیون و بدهی های خود ناتوان شود.

قانون‌گذار در قانون تجارت در تعریف ورشکستگی می‌گوید که ورشکستگی در نتیجه توقف از تادیه (توقف از پرداخت پول و وام ) وجوهی که بر عهده تاجر است ، حاصل می‌شود.

مشاوره حقوقی ورشکستگی در این باره میگوید از آنجا که صدور حکم ورشکستگی ، آغازی برای اقامه دعاوی متعدد است از این رو در این مقاله سعی شده به موضوع ورشکستگی به دلایل تبعات زیان‌بار اجتماعی ، اقتصادی و کاهش اعتماد عمومی که در سطح جامعه در پی خواهد داشت ، در تعریف ورشکستی پرداخته شود.

اهمیت ورشکستگی در آن است که عوارض و آثار منفی آن، تنها دامن گیر تاجر یا شرکت ورشکسته نمی‌شود.

همه افراد یا شرکت‌هایی که فعالیت‌های تجاری را به عنوان شغل خود انتخاب کرده‌اند، ممکن است در دوره ای از زمان، به دلایل مختلف دچار ورشکستگی شوند، به این معنا که نتوانند بدهی‌های خود را پرداخت کرده یا تعهدات خود را انجام دهند.

ورشکستگی در اصطلاح حقوق تجارت ، حالت تاجری است که از پرداخت دیون خود متوقف شود یعنی نتواند به تعهدات تجاری خود عملی کند.

توقف از پرداخت دین یا وام ها، مستلزم حالت اعسار نیست زیرا ممکن است تاجر اموالی بیش از پرداخت هایی که بدهکار است از خود داشته باشد اما فعلأ نتواند دیون خود را بدهد. به عنوان مثال، اموال او در رهن غیر باشد یا مبلغی از اموال خود را به صندوق دادگستری سپرده باشد.

همچنین مشاوره حقوقی شرکت نیز بر این موضوع تأکید میکند که ورشکستگی، حالت یک تاجر یا شرکتی تجاری است که از پرداخت بدهی‌های خود ناتوان شده و نمی‌تواند تعهدات خود را عملی کند. ورشکستگی و مقررات آن فقط در برگیرنده بازرگانان می‌شود و چنانچه اشخاص عادی قادر به پرداخت بدهی خود نباشند، در اصطلاح به آنان معسر گفته می‌شود.

ما این مسائل را در مقاله های قبل نیز تا حدودی برای آشنایی بیشتر شما عنوان کرده بودیم ، مشاوره حقوقی بسیار کار آمد میباشد در این راستا که موسسه حقوقی ما نیز آن را به صورت خیلی ساده در اختیارتان قرار داده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.