آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی » تغییر تاریخ تولد در شناسنامه
طی اطلاعات بدست آمده از مشاوره حقوقی ثبت احوال در ارتباط تغییرات شناسنامه ، به دست آوردیم ، در صورتی که اسناد لازم به هیأت حل اختلاف ارائه شود، تغییر محل تولد امکان‌ پذیر است و متقاضی 10 روز پس از رأی حل اختلاف می‌تواند از آن رأی به دادگاه شکایت کند و دادگاه به آن پرونده رسیدگی و رأی نهایی را صادر می‌کند.

تغییر تاریخ تولد در شناسنامه

طی اطلاعات بدست آمده از مشاوره حقوقی ثبت احوال در ارتباط تغییرات شناسنامه ، به دست آوردیم ، در صورتی که اسناد لازم به هیأت حل اختلاف ارائه شود، تغییر محل تولد امکان‌ پذیر است و متقاضی ۱۰ روز پس از رأی حل اختلاف می‌تواند از آن رأی به دادگاه شکایت کند و دادگاه به آن پرونده رسیدگی و رأی نهایی را صادر می‌کند.

همچنین در ادامه تغییر محل تولد در شناسنامه‌ ها اظهار داشت ،  بر اساس ماده قانون ثبت احوال ، هیأت‌های حل اختلاف وظایفی را بر عهده دارند تا نسبت به رفع اشتباهات و تکمیل اطلاعات اقدام کنند.

مواردی هم نیز در رابطه با تغییر نام و نام خانوادگی وجود دارد که برطبق دلایلی میشود آن را اجرایی کرد که در این مورد مشاوره حقوقی ما میتواند شما را راهنمایی نماید.

ناگفته نماند که به راحتی نمیتوانید مشخصات خود را تغییر دهید و تمام مراجع ذیصلاح ، بابت اقدام شما نیازمند ادله محکمه پسند و دارای قوانین مختص به خود میباشند ، وکیل متخصص به این امور در کنار شما باشد و کارتان را پیگیری نماید ، بهتر است ، مواردی را به شما عنوان خواهیم کرد که متوجه شوید حضور وکیل برای چیست.

برخی از محدودیت هایی که با کمک مشاوره حقوقی تغییر سن در ارتباط با تغییر تاریخ تولد در شناسنامه از آن گفته بودیم ، شامل موارد زیر است :

نام ، محل صدور ، تاریخ تولد و محل تولد جزو هویت فرد است و قابل تغییر نیست و تنها از طریق مرجع قضایی می توانید محل تولد خود را تغییر دهید.

شرایط تغییر تاریخ تولد تغییر سن تنها برای یک بار در طول عمر فرد پذیرفته می شود.

اختلاف میان سن واقعی و سن مندرج در شناسنامه باید بیش از ۵ سال باشد.

اختلاف سن باید به تأیید کمیسیون مقرر در ماده برسد. یکی از اعضای کمیسیون مذکور، پزشک منتخب است که با توجه به اینکه علم پزشکی می‌تواند در شناخت واقعی سن فرد کمک‌کند، نشان‌دهنده این است که مقنن لازم می‌داند ۵ سال اختلاف با واقع منطبق باشد.

اگر با بی اطلاعی قدم بردارید و خواسته شما رد شود ، دیگر قابل اعتراض نخواهد بود ، پس اطلاعات حقوقی خود را بالا ببرید .

موسسه حقوقی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان بهترین راه برای کسب اطلاعات است.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =