تغییر مهریه عندالاستطاعه به عندالمطالبه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تغییر مهریه عندالاستطاعه به عندالمطالبه

همانطور که در گذشته با مشاوره حقوقی خانواده موضوعات زیادی را من باب دعاوی خانواده به سمع شما رسانده بودیم ، در جریانیم که یکی از موارد پر آمار در این دعاوی مهریه است حال در مشاوره حقوقی رایگان ما برای برخی سوال پیش می آید که تغییر مهریه عندالاستطاعه به عندالمطالبه ممکن است یا خیر ؟! که در ادامه با کمک مشاورین موسسه حقوقی خود به آنها میپردازیم.

به طور کلی توضیحی بخواهیم ارائه دهیم ، مهریه به مالی گفته می‌شود كه در هنگام عقد نكاح ،بر طبق شرع و رسم و عادت از طرف زوج به زوجه پرداخت می شود.

مهریه عندالمطالبه است در معنی يعنی به محض انعقاد عقد نكاح، زوجه مالک آن می شود و در صورت مطالبه، زوج باید آن را بپردازد.

در توضیح عامیانه تر مهریه عندالمطالبه باید اینگونه گفت که به محض عقد، زن مالک مهر می‌شود و هر زمان که بخواهد، می‌ تواند مهریه‌ خود را مطالبه کند.

مهریه عندالمطالبه در هر حال باید پرداخت شود. مشاوره حقوقی رایگان اضافه میکند که این در حالی است که در مهریه عندالاستطاعه، زمان پرداخت مهریه، زمانی است که زوج، توانایی و استطاعت (توان) پرداخت را داشته باشد، بنابراین پرداخت آن به شرط به استطاعت و توانایی زوج است.

البته زوجین می‌توانند به صورت زمان‌دار نیز مهریه را تعیین کنند که در این صورت پرداخت مهریه باید در زمان مقرر مورد توافق باشد و قبل از آن زوجه حق مطالبه ندارد که با مشاوره ازدواج رایگان از نوع حقوقی میتوانید به این موارد احاطه داشته باشید.

در گذشته در اسناد ازدواج ، در مورد مهریه، عبارت عندالمطالبه ذکر می‌شد که بر اساس آن، در صورت تقاضای زوجه، باید توسط زوج به او پرداخته شود. اما با افزایش میزان مهریه‌ های تعیین‌ شده توسط افراد بخصوص تعیین تعداد سکه‌های مهریه همانطور که در جریان هستید و مرکز مشاوره حقوقی تلفنی با آن روبه رو هستند ، بر اساس اعدادی مانند سال تولد و از این قبیل موارد و مشکلات و تبعات منفی ناشی از آن ، مقرر شد که اگر مهریه در زمان وقوع عقد تا ۱۱۰ سکه تمام بهارآزادی یا معادل آن باشد.

در پاسخ به سوال بالا در ارتباط با تغییر مهریه نیز مشاوره حقوقی رایگان عنوان میکند که میتوانید این عمل را در دفتر خانه و به صورت قانونی ، تغییر مهریه را به انجام برسانید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.