تقسیم اموال بعد از طلاق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هنگامی که با مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ، مشاوره میدهیم ، در بسیاری از مواقع و بارها و بارها با این موضوع روبه رو میشویم که زوجه از ما سوال میپرسد ، تکلیف مال و اموال به چه صورت خواهد بود در حالی که وی این اموال را پس از ازدواج با من به دست آورده و آیا تقسیم اموال بعد از طلاق حقیقت دارد ؟!

ما در اینجا با کمک مشاوره حقوقی طلاق میخواهیم کمی تا قسمتی این موضوع را برای شما شفاف سازی نماییم.

همانطور که در قبل اشاره کردیم ، یکی از مباحثی که پس از طلاق در خصوص حقوق مالی زوجه و برای تأمین وضعیت اقتصادی او  مطرح می‌شود از آنجا که در مقاله های قبل به آن اشاره کرده بودیم امنیت روحی و مالی زن برای این موضوعات دارای اهمیت است که مبحث تقسیم اموال های به دست آمده در ایام پیوند زناشویی و زندگی مشترک بین زن و شوهر است.

ازدواج دارای شرایطی است و تشریفات مختص به خود را دارد ، در ‌عقدنامه‌‌ های رسمی ازدواج ، شروط و تعهدات متعددی وجود دارد که زن و شوهر در عقد ازدواج ، متعهد می‌شوند به مفاد آنها پایبند باشند و با امضای خود قبولی شرایط را اعلام می‌نمایند.

یکی از آن تعهدات و شروط ، در مورد انتقال بخشی از دارایی‌ های شوهر به زن پس از طلاق می‌ باشد که در عقدنامه‌ ها چنین آمده است ، ضمن عقد ازدواج ، زوج شرط نمود هرگاه طلاق بنا به درخواست زوجه نباشد و طبق تشخیص دادگاه تقاضای طلاق ناشی از کوتاهی زن از وظایف همسری یا سوء اخلاق و رفتار او نبوده، زوج موظف است تا نصف دارایی موجود خود را که در ایام زناشویی با او به دست آورده، یا معادل آن‌را طبق نظر دادگاه بلاعوض به زوجه منتقل نماید.

در یک حالت مشخص و شسته رفته این میتواند که یک سند رسمی برای زوج و زوجه باشد که البته با مشاوره حقوقی قبل از ازدواج میتوانید به این موارد دست پیدا کنید.

اما در صورتی که شرط انتقال تا نصف دارايی یا تقسیم اموال توسط زوج پذيرفته نشده يا در صورت امضاء و پذيرش به دليلی قابل اجرا نباشد. در اين صورت زن می تواند از حق مطالبه اجرت‌ المثل ايام زوجيت استفاده کند.

تقسیم اموال بعد از طلاق همانطور که متوجه شدید ، به شرایط و قوانینی ارتباط دارد که به این سادگی ها نیست ، بنابراین شما برای گرفتن حق خود نیازمندید که یک وکیل خانواده به همراه داشته باشید.

 

تقسیم اموال بعد از طلاق

https://44951295.com

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.