آخرین خبرها
ما در گذشته با استفاده از مشاوره حقوقی خانواده ، اطلاعات بسیاری در اختیار شما قرار داده ایم . در این مبحث ، ما موضوعات زیادی را میشنویم ، از موضوع طلاق توافقی در این قسمت حقوقی میشنویم تا کلماتی چون ناشزه و عسر و حرج و...

تمکین خاص

ما در گذشته با استفاده از مشاوره حقوقی خانواده ، اطلاعات بسیاری در اختیار شما قرار داده ایم .

در این مبحث ، ما موضوعات زیادی را میشنویم ، از موضوع طلاق توافقی در این قسمت حقوقی میشنویم تا کلماتی چون ناشزه و عسر و حرج و…

تا کنون تمام این مباحث را برای شما باز کرده و یکسری از توضیحات را در اختیار شما قرار داده ایم .

حال در ارتباط با عدم تمکین ، مشاوره حقوقی عدم تمکین در مقاله های گذشته از انواع آن ، مصادیقی را عنوان کرده بود.

تمکین خاص یعنی در مقابل تقاضاهای جنسی شوهر تسلیم بودن منتهی تنها ضمانت اجرا ی عدم اجرای این موارد از طرف هرخانمی فقط ندادن نفقه است و نه هیچ چیز دیگر.

یعنی وقتی ثابت شد که خانمی از شوهرش در زمینه‌های کلی زندگی مشترک اطاعت نمی‌کند ، شوهر می‌تواند دنبال مسأله طلاق و گرفتن همسر دیگر برود؛ و از طرف دیگر می‌تواند بعد از اثبات این موارد نفقه را ندهد ولی نمی‌تواند اعمال جبر و زور کند .

مشاوره حقوقی در این باره اضافه میکند که در بسیاری از قوانین خارجی توسل مرد به زور و جبر برای ایجاد رابطه جنسی با همسر خودش مصداق زنای به عنف محسوب می‌شود بنابراین این‌که بگوییم می‌شود زن را مجبور کرد که به هر شکلی از شوهرش تمکین ( بخصوص تمکین خاص کند ) قابل قبول نیست به همین دلیل عملا هیچ محکمه‌ ای حکمش را به این نحو اجرا نمی‌کند یعنی اگر خانمی از منزل شوهرش رفت و شوهر دادخواست تمکین داد و این خانم صراحتا اعلام کرد که تمکین نمی‌کند چون دعوی زوج ثابت است دادگاه حکم به الزام به تمکین می‌دهد منتها اجرای این الزام به این نحو است که مأمور اجرا به منزل زوجه می‌رود و می‌گوید به منزل شوهرتان بروید که اگر زن جواب منفی دهد مأمور آن را صورت جلسه می‌کند .

وقتی این کار را کرد برای شوهر دو حق ایجاد می‌شود یکی این‌که نفقه زن را نپردازد و دوم این که از دادگاه حکم نکاح دائم مجدد را بگیرد.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =