آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » تهدید به پخش عکس
هر انسانی حق دارد در مواقع احساس خطر به دفاع از جان، مال و ناموس خود و افرادی كه دفاع از آن‌ها بر وی واجب است اقدام كند. تهدید و اخاذی هم از مواردی است كه می‌تواند برای افراد ایجاد نگرانی و خطر كند.

تهدید به پخش عکس

هر انسانی حق دارد در مواقع احساس خطر به دفاع از جان، مال و ناموس خود و افرادی كه دفاع از آن‌ها بر وی واجب است اقدام كند.

تهدید و اخاذی هم از مواردی است كه می‌تواند برای افراد ایجاد نگرانی و خطر كند.

همان طور كه می‌دانیم تهدید در لغت به معنای بیم‌دادن و ترساندن است كه عرف و قانون نیز همین تلقی را از این عنوان دارند.

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری عنوان میکند که در قانون مجازات اسلامی درخصوص عنصر قانونی جرم، تهدید و اخاذی بیان می‌دارد ( هر كس دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی و شرافتی یا مالی و یا به افشای سری(رازی) نسبت به خود یا بستگان او نماید اعم از این كه به این واسطه تقاضای وجه و یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده و یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از ۲ ماه تا ۲ سال محكوم خواهد شد. )

سوءاستفاده از فیلم و عكس‌های خصوصی و خانوادگی و تهدید آنان به پخش عکس افراد یكی از جرایم قابل توجه كنونی به شمار می‌رود كه بخشی از پرونده‌های محاكم قضایی و نیروی انتظامی را به خود اختصاص داده است که مشاوره حقوقی انتشار عکس های خصوصی بیشترین اطلاعات را در این زمینه میتواند به شما ارائه دهد.

به طور معمول تبهكاران پس از دستیابی به اطلاعات موجود در تلفن‌ های همراه یا رایانه افراد، با تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات شخصی و تهدید آنها، نقشه اخاذی و سوءاستفاده از طعمه‌ هایشان را طراحی و اجرا می‌كنند.گاهی اوقات هم سعی می‌كنند تا به این طریق به اهداف شوم‌ شان دست یابند که با استفاده از مشاوره حقوقی میتوانید تبعات آن را دریابید.

از آنجا كه برخی تبهكاران برای تحت فشار قرار دادن طعمه‌ها، در مواردی بخشی از عكس و فیلم‌های خصوصی مردم را در اینترنت منتشر می‌كنند، به ناچار مجبور به هر نوع باج دادن به شیادان و شیطان صفت‌ ها می‌شوند که باید به این موضوع تهدید به پخش عکس رسیدگی جدی شود.

هركسی كه به وسیله سیستم‌های رایانه‌ ای یا مخابراتی، صوت، تصویر یا فیلم خصوصی و خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایتش منتشر كند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی كه منجر به ضرر یا هتک حیثیت شود به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

جرائمی چون تهدید به پخش عکس این روزها مخصوصأ با گسترده شدن شبکه های مجازی و اینترنتی ، با آمار بالایی روبه رو است .

موسسه حقوقی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان میتواند در این راستا این جور تهدیدها ، چه به پخش عکس و چه تهدید به موارد دیگر به شما کمک کنند.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + پنج =