ثبت نکاح موقت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نکاح موقت که از نامش مشخص است ، یعنی زن و مرد در مدت معلومی که با هم توافق میکنند با یکدیگر محرم و مزدوج به حساب می آیند که سوالاتی مبنی بر ثبت نکاح موقت برای افراد وجود دارد که مشاوره حقوقی رایگان در این باره توضیحاتی را ارائه میدهد.

نکاح موقت در ایران به نام صیغه معروف است نوعی ازدواج است که زن با قرائت صیغه‌ ای، خود را برای مدتی معلوم و با مهریه تعیین شده به ازدواج موقت مرد در می‌آورد ، این نکاه نه طلاقی دارد و نه طلاق توافقی ، برای جدایی کافیست که مدت آن تمام شود و یا به اتفاق آن را باطل کنند.

مشاوره حقوقی خانواده عنوان میکند که اجبار در ثبت نکاح موقت وجود ندارد ، مگر طبق شرایط خاص و با توافقات هر دو نفر .

دو رکن اساسی برای صحت عقد ازدواج موقت وجود دارد که باید در زمان انعقاد عقد مورد توجه قرار گیرد:

تعیین مدت و مهریه

هر دو این دو رکن نیز با توافق زوج و زوجه صورت میگیرد که مشاوره حقوقی رایگان میتواند این مباحث را برایتان مشخص کند.

مواردی که نیز برای ثبت نکاح موقت استفاده میشود ، موارد زیر است:

باردار شدن زوج

توافق دو طرف

شرایط ضمن عقد موقت

همچنین مشاوره حقوقی رایگان ما اشاره میکند که اگر کسی بخواهد عقد موقت همسرش را تمدید کند پیش از تمدید باید عقد قبلی تمام شده باشد یا مدت باقیمانده توسط شوهر بخشیده شده باشد. پس اگر مثلأ یک ماه عقد کرده باشند و بعد از مدتی بخواهند مدت را بیشتر کنند باید یک ماه از تاریخ آن گذشته باشد یا در صورتی که یک ماه نگذشته مدت باقیمانده از طرف شوهر بخشیده شود

البته عقد موقت ، قوانین فقهی و حقوقی مربوط به خود را دارد ، اما بهتر است از مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی تلفنی رایگان موسسه ما به این اطلاعات دست یابید.

 

ثبت نکاح موقت

https://44951295.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.