جرایم مشمول مرور زمان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جرایم مشمول مرور زمان

در ارتباط با مرور زمان در مقالات قبل توسط مشاوره حقوقی رایگان صحبت کرده بودیم ، یکی از سوالاتی که ممکن است پیش آید جرایم مشمول مرور زمان چه جرایمی هستند ؟!

جرایم مرور زمان جرایمی هستند که در صورتیکه پس از گذشت چندین ماه یا چندین سال به دادگاه، جهت شکایت و اقامه دعوی مراجعه نمایید، به شکایت شما رسیدگی و توجه نمیشود که این تمامأ بستگی به نوع جرم دارد و یا به عبارتی دیگر دعوایتان شامل قاعده مرور زمان شده است در این موارد باید حتمآ از قبل از اقامه دعوی از مشاوره حقوقی اطلاعات بگیرید.

به طور کلی مشاوره تلفنی حقوقی ، توضیح داد که مرور زمان به معنای گذشت مدت زمانی است که باعث ایجاد وضعیت حقوقی جدیدی می‌ شود.

بنابراین گذشت زمان می‌ تواند در تعقیب مجرم و اجرای مجازات موثر باشد که نقش مهمی را در روند هم شاکی هم مجرم ایفا میکند.

به طور مثال در جرایم تعزيری قابل گذشت هرگاه فرد ضرر دیده ، از جرم در مدت يک سال از تاريخ اطلاع از وقوع جرم ، شكايت نكند، حق شكايت كيفری او ساقط می‌ شود مگر اينكه تحت سلطه متهم باشد یعنی به هر دلیلی متهم بر وی کاملأ تسلط داشته باشد و تهدیدی برای آن فرد به حساب آید يا به دليلی خارج از اختيار، قادر به شكايت نباشد كه در اين صورت مهلت ،از تاريخ رفع مانع و زمان شکایت در زمان بعد رفع محاسبه می‌ شود.

البته نکاتی نیز در این بین وجود دارد ،از جمله موردی که مشاوره حقوقی رایگان و وکیل آنلاین رایگان به آن اشاره میکند هرگاه متضرر از جرم قبل از انقضای مدت ذکر شده ، فوت كند و دليلي بر صرف نظر وی از طرح شكايت نباشد، ورثه متوفی میتوانند در مهلت شش ماه از تاريخ وفات شکایت  و اقامه دعوی کنند .

جرایم مشمول مرور زمان را باید از مشاوره حقوقی رایگان دریابید ، تمام این موارد جرم و احکام آن با یکدیگر متفاوتند ولی در کل در جرایم تغزیزی به شرح ذیل خواهد بود:

جرایم تعزيری درجه يک تا سه با انقضای بيست سال.
جرایم تعزيری درجه چهار با انقضای پانزده سال.
جرایم تعزيری درجه پنج با انقضای ده سال.
جرایم تعزيری درجه شش با انقضای هفت سال.
جرایم تعزيری درجه هفت و هشت با انقضای پنج سال.

مشاوره حقوقی تلفنی ما میتواند به راحتی به شما در تفکیک جرم کمک نماید.

 

جرایم مشمول مرور زمان

https://44951295.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.