آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » جرم مصرف مواد مخدر

جرم مصرف مواد مخدر

جرم مصرف مواد مخدر

همه باید در ارتباط با قوانین جامعه ای که در آن زندگی می کنیم، اطلاعات داشته باشیم و به آنها توجه کنیم تا دچار مشکل نشویم . عدم آگاهی از قانون موجب بخشش کسی پس از ارتکاب جرم نمی شود. افراد جامعه موظف هستند توسط مشاوره حقوقی رایگان ،درباره قانون آگاهی های لازم را کسب کنند. اما در این مطلب به یکی از چالش های اجتماعی ، جرم مصرف مواد مخدر میپردازیم.

مصرف مواد مخدر به معنای استفاده و وارد کردن این مواد به بدن است و استعمال مواد مخدر به صورت کلی، جرم  نیست هر چند در استعمال برخی از مواد به صورت استنشاق مورد استفاده قرار میگردد اما به معنای اینکه وارد بدن فرد نشده نمیباشد.

مشاوره حقوقی رایگان و مشاوره حقوقی دعاوی کیفری بیان مینمایند که استعمال مواد مخدر که بر خلاف اعتیاد با یک بار مصرف کردن نیز تحقق می یابد و به استعمال مجاز و غیرمجاز تقسیم می شود و آنچه در این جا مورد نظر ما است و جرم در این باره تحقق پیدا میکند ،  استعمال غیر مجاز آن، یعنی استعمال بدون تجویز پزشک برای درمان بیماری یا سایر وضعیت های پزشکی، می باشد که متأسفانه درصد بیشتری از استعمال غیر مجاز برخوردارند و با نادیده گرفتن ضررهای آن نیز ادامه میدهند.

به طور کلی اگر فردی مصرف کند ، استعمال مواد به بیست (۲۰) تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و یک میلیون(۱٫۰۰۰٫۰۰۰) تا پنج میلیون (۵٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال جزای نقدی به بالا میباشد.

البته توجه داشته باشید که این قانون برای افراد غیر معتاد است و چنانچه برای یک فرد معتاد مجازات عدم ترک اعتیاد داریم که آنان را محکوم به گذشت دوره در مراکز باز پروری میکنند.

بسیاری از طلاق ها بر سر این مورد است که باعث کدورت های زیادی میشود و آنان که از این وضع شکایت نمیکنند ، در معرض اعتیاد هستند ، طلاق توافقی که یکی از کاربردی ترین موارد برای بودن صلح و آرامش میان آنان است ، یکی از پر آمارترین هاست.

همچنین میتوانید توسط مشاوره حقوقی تلفنی اطلاعات جامع تری دریافت نمایید.

 

جرم مصرف مواد مخدر
https://44951295.com

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 17 =