جنبه عمومی جرم چیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جرائم ها انواع گوناگونی دارد که که برای هر کدام قانونی تعریف شده است ، این جرایم به کیفری و حقوقی با موضوعات مختلف تقسیم بندی میشود و برای شما با کمک مشاوره حقوقی رایگان مان شرح خواهیم داد.

در تمامی این موضوعات ، دو دسته تقسیم بندی وجود دارد که یکی جرایم قابل گذشت و دیگری غیر قابل گذشت میباشد.

در این مقاله ، مشاوره حقوقی برای ما این موارد را باز و شفاف سازی میکند تا در صورت بروز مشکل آگاهی حقوقی مورد نیاز را داشته باشید.

اگر بخواهیم از اینکه جنبه عمومی جرم چیست و چگونه اعمل میکند در دعاوی حقوقی و کیفری باید به نکات ذیل توجه کرد تا پاسخ را دریابیم .

در جرایم غیرقابل‌گذشت، قاضی با شکایت شاکی شروع به رسیدگی کند ولی رضایت و گذشت شاکی موجب نمی‌شود که رسیدگی را متوقف کند مانند سرقت ، کلاهبرداری ، قتل و … البته مشاوره حقوقی دعاوی کیفری در ادامه اضافه میکند که گذشت شاکی دراین موارد موجب تخفیف در مجازات مجرم می‌شود مانند توضیحاتی که به طور مثال در رابطه با یکی از جرایم کیفری در مقاله تأثیر رضایت شاکی در جرم سرقت عنوان شد ، چون قانون‌ گذار معتقد است این قبیل جرایم دارای جنبه عمومی هستند و موجب اخلال در نظم عمومی شده و به امنیت جامعه ضربه وارد می‌کند.

مشاوره حقوقی رایگان این را نیز اضافه میکند ، اما در جرایم قابل گذشت ، برای آنکه مقامات قضایی شروع به رسیدگی کنند ، نیاز به شکایت شاکی یا مدعی خصوصی است، یعنی تا فردی شکایتی مطرح نکند ، قاضی وارد رسیدگی نمی‌شود مانند فحاشی ، توهین، تخریب ….

که در این موارد ، حتی بعد از شکایت شاکی و شروع به رسیدگی پرونده ، هرگاه شاکی رضایت و گذشت خودش را اعلام کند ، قاضی دیگر به موضوع رسیدکی نمیکند و پرونده مختومه می شود.

این جرائم را میتوانید با توسط از استفاده تخصص مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما تفکیک نمایید.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.