آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی ثبت احوال » حذف پسوند نام خانوادگی
در باب موضوعات از قبیل تغییرات شناسنامه ، سازمان ثبت احوال شرایطی را که افراد بر اساس آن می توانند برای حذف پیشوند یا پسوند نام خانوادگی خود اقدام کنند اعلام کرده بود و ما با کمک مشاوره حقوقی ثبت احوال آنها را در اختیار شما قرار میدهیم.

حذف پسوند نام خانوادگی

در باب موضوعات از قبیل تغییرات شناسنامه ، سازمان ثبت احوال شرایطی را که افراد بر اساس آن می توانند برای حذف پیشوند یا پسوند نام خانوادگی خود اقدام کنند اعلام کرده بود و ما با کمک مشاوره حقوقی ثبت احوال آنها را در اختیار شما قرار میدهیم.

یکسری قوانینی وجود دارد که شامل مواردی چون ذیل است :

هر گاه نام خانوادگی ترکیبی از دو نام محل یا منسوب به محل ، دو شغل یا دو طایفه یا ترکیبی از آنها باشد ، به انتخاب متقاضی یکی از دو جزء قابل حذف است.

نام خانوادگی ترکیبی ، ترکیبی از یک واژه و نام یک ایل یا طایفه باشد که مشاوره حقوقی تغییر نام و نام خانوادگی موسسه حقوقی ما میتواند این قوانین را برایتان شفاف سازی کند.

به طور کلی در صورتهایی شما قادر به تغییر نام و نام خانوادگی هستید که باید این شرایط شامل شما شود تا پذیرفته گردد.

شرایطی که برای حذف پسوند نام خانوادگی وجود دارد ، همچون : نام خانوادگی ترکیبی از یک واژه و نام یکی از مشاغل باشند مانند: بنکدار رجبی و غیره.

هر گاه پیشوند یا پسوند نام خانوادگی حرف، عدد یا کلمه زائد باشد مانند: شکوهی هفت یا مرحومه حسنی و غیره.

توضیح: حذف کلمات زائد صرفأ شامل مواردی خواهد بود که از سوی اداره ثبت احوال اعلام خواهد شد مانند تغییر نام که در مقاله های گذشته عنوان کرده بودیم .

نام خانوادگی ترکیبی از یک واژه و نام یکی از رنگ ها باشد مانند

نام خانوادگی ترکیبی از یک واژه و نام یک حیوان باشد مانند

نام خانوادگی ترکیبی از یک واژه و نام یک شیء باشد مانند

اگر قبل از اقدام با مشاوره حقوقی مشاوره لازمه را بگیرید متوجه خواهید شد که این تغییرات به همین سادگی نخواهد بود ، اگر راحتی برای این کار فراهم شود ، فردی که مورد بدهی مالی یا حتی بزهکار باشد به راحتی میتواند هویت خود را تغییر دهد که نه منطقیست و نه عادلانه ، بنابراین پیشنهاد ما به شما پیگیری این تصمیم از سوی وکیل است تا افرادی که دچار مشکل نیستند ، قوانین را با حقوقدان پیش بروند و به هدف خود برسند.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

شرایط تغییر نام های مذهبی

در میان متقاضیان برای تغییر نام که به ثبت احوال مراجعه میکنند ، تغییر نام افرادی هم هستند که نام مناسبی دارند، اما بنا به دلایلی سازمان ثبت احوال با تغییر نام این افراد موافقت می کند. مشاوره حقوقی ثبت احوال در ارتباط با این موضوع که برخی اسم هایی که حتمأ معنای بدی را ندارند و میتوانند تغییر نام دهند ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =