آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » حضانت فرزند بعد از فوت پدر
فرزند بهترین هدیه ایست که خداوند میتواند به خانواده ای اعطا کند ، برای تمام والدین فرزند از اهمیت بالایی برخوردار است ، یکی از مهمترین موضوعات طلاق حضانت فرزند است که در طلاق توافقی این مبحث از اهمیت بالایی برخورد دار است.

حضانت فرزند بعد از فوت پدر

فرزند بهترین هدیه ایست که خداوند میتواند به خانواده ای اعطا کند ، برای تمام والدین فرزند از اهمیت بالایی برخوردار است ، یکی از مهمترین موضوعات طلاق حضانت فرزند است که در طلاق توافقی این مبحث از اهمیت بالایی برخورد دار است.

مشاوره حقوقی حضانت در این ارتباط عنوان میکند که شاید حضانت فرزند را به یک شخص بدهند ولی این موضوع سبب جدایی فرزند از مادر یا پدری که حضانت با آنان نیست نمیشود .

والدین حق و نقش خود را در این میان ایفا خواهند کرد که در صورت طلاق و حضانت فرزند ، بهترین اطلاعات را میتوانید از مشاوره حقوقی خانواده کسب نمایید.

اما موضوعی که این میان وجود دارد همیشه حضانت منوط به طلاق نخواهد بود ، گاهأ به کرات شنیده شده است که زوجه بعد از فوت همسرش ، تقاضای مهریه کرده ، پس اینکه موضوع حضانت فرزند مشترکشان نیز پیش آید .

در صورت فوت پدر طفل طبق قانون حضانت ، حضانت فرزند بعد از فوت پدر ، طفل با مادر خواهد بود و كسی حق ندارد مادر را از اين حق محروم كند مگر به حكم قانون و مادر نيز نمی تواند از نگهداری و تربيت طفل خود پس از فوت پدر طفل امتناع كند مگر با عذر قانونی.

در صورت خودداری مادر از حضانت طفل ، دادگاه می تواند او را ملزم به نگهداری کند و اگر الزام ممکن نباشد به خرج پدر و اگر پدر زنده نباشد به خرج مادر حضانت طفل را تأمین کند و هرگاه در اثر عدم مواظبت یا مشکل اخلاقی مادر ،صحت جسمانی یا تربیت اخلاقی طفل در معرض خطر قرار گیرد دادگاه می‌تواند به تقاضای نزدیکان طفل یا به تقاضای قیم او یا به تقاضای رئیس حوزه قضایی هر تصمیمی را که برای حضانت طفل مناسب بداند را بگیرد.

موارد ذیل از مصادیق عدم مواظبت بشمار می‌آید:

اعتیاد زیان آور به الکل، موادمخدر و قمار .
اشتهار به فساد اخلاق و فحشاء .
ابتلا به بیماری‌های روانی با تشخیص پزشکی قانونی .
سوء استفاده از طفل یا اجبار او به ورود در مشاغل ضد اخلاقی مانند فساد و فحشاء تکدی گری و قاچاق .
تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف .

در بسیاری از مواقع ، موضوع به همین راحتی نخواهد بود ، ما در مشاوره حقوقی مواردی را تا کنون به صورت زیاد دیده ایم که مادر نیازمند کمک بوده زیرا که پدر یا مادر متوفی که همسر زوجه به شمار می آیند خواستار حضانت فرزند هستند و با تحت فشار گذاشتن و پیدا کردن مدارکی مبنی بر عدم صلاحیت مادر ، تقاضای رد صلاحیت حضانت را از دادگاه درخواست کنند.

در این روابط موسسه حقوقی ما با به همراه داشتن مشاوره حقوقی رایگان میتوانند این موضوعات را برایتان حل و فصل نمایند و وکیل مورد نظر را معرفی کرده.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − شش =