حضانت فرزند در طلاق توافقی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در مسائلی چون طلاق و مباحث مشاوره حقوقی خانواده ، همیشه یکی از مهمترین موضوعات این میان حضانت فرزند مشترک میباشد .

البته در این وضعیت که جدایی به میان می آید قوانین بیشترین درصد تصمیم گیری را در اختیار والدین میگذارد ،

اگر پدر و مادر در نگهداری طفل توافق داشته باشند، قانون دخالتی در اراده و اختیار آنان ندارد و آن ها می توانند به نحوی كه به صلاح طفل باشد از وی نگهداری كنند.

اما زمانی كه والدین برای نگهداری طفل موافق نبوده و قادر به حل مسالمت آمیز موضوع نباشند و به دادگاه مراجعه كنند در این صورت اصل بر این است كه مادر تا ۷سال حضانت را بر عهده گیرد و در این مدت تأمین هزینه به عهده پدر است که مفصلأ در ارتباط این موضوع در مشاوره حقوقی حضانت توضیح داده شده بود.

طلاق توافقی بدین شکل است که مرد و زن پس از اینکه ادامه زندگی مشترک را به صلاح تشخیص ندادند میتوانند با توافق در خصوص مهریه و نفقه و اجرت المثل و مخصوصأ حضانت فرزند برای طلاق توافقی اقدام کنند.

حضانت فرزند در طلاق توافقی بسیار راحت تر و کم دردسرتر است نسبت به طلاق ، برای همین اکثر خانواده های دا شده و یا در مرز طلاق ، طلاق توافقی را امتحان مینمایند .

آمار نشان می‌دهد چیزی بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد طلاق‌ ها، طلاق توافقی است.

دلیل این امر را می‌توان از سویی در تمایل زوجین بر دوری از دعوا، جنجال، برخوردها، عكس‏‌العمل‌های نامعقول و اتلاف وقت بیشتر در دادگاه‌ ها دانست.

همچنین این روزها ، در تمدن به سر میبریم که از جنجالها تا حدی پرهیز میکنیم ، یکی دیگر از بهترین راهها اخذ وکیل خواهد بود هرچند که مشاوره حقوقی نیز برای درک بیشتر راهها و مسیرهای قانونی میباشد تا همه را از دردسرهای وارده مصون بدارد.

موسسه حقوقی ما نیز با داشتن بهترین افراد و کارشناسان حقوقی و کیفری و همچنین فراهم نمودن مشاوره حقوقی رایگان بیش از بیش شما را با راه حل های قانونی و راهنمایی در جهت مسیر درست ، از مشکلات به دور نگه خواهند داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.