آخرین خبرها
همه از دغدغه های خرید و فروش ملک ، کالا یا ... آگاه هستیم ، این حس کم و زیاد بین تمامی ما وجود دارد ، برای همین است که در حال حاظر ارزش وجود وکیل و مشاوره حقوقی را درک میکنیم. معمولأ کسانی که آپارتمان پیش خرید می کنند،

حقوق خریدار

همه از دغدغه های خرید و فروش ملک ، کالا یا … آگاه هستیم ، این حس کم و زیاد بین تمامی ما وجود دارد ، برای همین است که در حال حاظر ارزش وجود وکیل و مشاوره حقوقی را درک میکنیم.

معمولأ کسانی که آپارتمان پیش خرید می کنند، تا زمان تحویل واحد، از دغدغه رسیدن به خانه مورد نظرشان در امان نیستند. مشتری یا پیش خریدار در این فکر است که برای حفظ حقوق خود چه باید بکند و اساسا چه حقوق و اختیاراتی برای رسیدن به هدف نهایی قرارداد پیش فروش دارد.

حقوق خریدار یکی از مواردیست که باید به آن توجه ویژه ای کرد ، شامل مواردی هستند که مشاوره حقوقی خرید ملک میتواد تمامأ آنها را برایتان عنوان کند.از جمله این موارد:

حق درخواست الزام به تسلیم ملک:

فروشنده باید ملک موضوع قرارداد پیش فروش را در زمان مورد توافق تحویل مشتری بدهد به نحوی که مشتری قادر به انواع استفاده ها از ملک باشد، چرا که وی دیگر صاحب مال است . در غیر این صورت، مشتری می تواند درخواست الزام فروشنده به تسلیم مورد معامله را از دادگاه بخواهد.

حق حبس :

به طور کلی در خرید و فروش ، خریدار حق دارد تا زمان تسلیم مورد معامله از تسویه حساب بها آن امتناع کند. به این اختیار، حق حبس می گویند. البته باید توجه داشت که در قرارداد پیش فروش ساختمان، پرداخت قسطی پول باعث از بین رفتن حق حبس نمی شود.

در پیش‌فروش ساختمان نحوه پرداخت اقساط بهای مورد قرارداد به توافق طرفین خواهد بود، ولی طبق قانون، حداقل ده درصد از بها، در زمان اتمام کار و همزمان با تنظیم سند قطعی  ، قابل‌ وصول خواهد بود و طرفین نمی‌توانند برخلاف آن توافق کنند.

موارد دیگری نیز وجود دارد همچون :

۳) حق استرداد ثمن

۴) حق مطالبه خسارت تأخیر پیش فروش و فروش ساختمان

۵) حق فسخ طبق قانون فروش ساختمان

۶) عدم پرداخت مبلغ اضافی که بهتر است در این موارد از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما کمک بگیرید تا آنها را برای شما شفاف سازی کند.

به هر شکل وکیل بسیار در این مواقع کارآمد خواهد بود.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

۶ نظر

  1. ١ واحد از آپارتماني را ٦ ماه پيش خريدم و فروشنده درخواست كرد و در اين ٦ ماه نشست و رهن كرد خونه رو به مبلغ ١٢٠ ميليون و خونه رو چند روز پيش تحويل داد و من چك هفته بعد رو بهش دادم و در اين حين فهميدم با همسايه دعوا حقوقي كرده سر ديوار حياط كه فقط از خونه من راه دارد (منزل جنوبي است) حكم تخريب گرفته و فروشنده به من چنين چيزي رو نگفته بود . من از لحاظ حقوقي ميتونم جلوي چكم رو بگيرم و بعد ازش شكايت كنم ؟ حق با من است؟

  2. باسلاموعرص ادب. من دو سال قبل منزلی را خریدم بعد از یک سال متوجه شدم دیوارشرقی ملک باملک مجاور مشاع است. به فروشنده مراجعه میگوید من به همین صورت. خریده ام ایا میتونم ادعای خسارت کنم

  3. مطالب شما خیلی مفید بود مشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =