حقوق خریدار

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

همه از دغدغه های خرید و فروش ملک ، کالا یا … آگاه هستیم ، این حس کم و زیاد بین تمامی ما وجود دارد ، برای همین است که در حال حاظر ارزش وجود وکیل و مشاوره حقوقی را درک میکنیم.

معمولأ کسانی که آپارتمان پیش خرید می کنند، تا زمان تحویل واحد، از دغدغه رسیدن به خانه مورد نظرشان در امان نیستند. مشتری یا پیش خریدار در این فکر است که برای حفظ حقوق خود چه باید بکند و اساسا چه حقوق و اختیاراتی برای رسیدن به هدف نهایی قرارداد پیش فروش دارد.

حقوق خریدار یکی از مواردیست که باید به آن توجه ویژه ای کرد ، شامل مواردی هستند که مشاوره حقوقی خرید ملک میتواد تمامأ آنها را برایتان عنوان کند.از جمله این موارد:

حق درخواست الزام به تسلیم ملک:

فروشنده باید ملک موضوع قرارداد پیش فروش را در زمان مورد توافق تحویل مشتری بدهد به نحوی که مشتری قادر به انواع استفاده ها از ملک باشد، چرا که وی دیگر صاحب مال است . در غیر این صورت، مشتری می تواند درخواست الزام فروشنده به تسلیم مورد معامله را از دادگاه بخواهد.

حق حبس :

به طور کلی در خرید و فروش ، خریدار حق دارد تا زمان تسلیم مورد معامله از تسویه حساب بها آن امتناع کند. به این اختیار، حق حبس می گویند. البته باید توجه داشت که در قرارداد پیش فروش ساختمان، پرداخت قسطی پول باعث از بین رفتن حق حبس نمی شود.

در پیش‌فروش ساختمان نحوه پرداخت اقساط بهای مورد قرارداد به توافق طرفین خواهد بود، ولی طبق قانون، حداقل ده درصد از بها، در زمان اتمام کار و همزمان با تنظیم سند قطعی  ، قابل‌ وصول خواهد بود و طرفین نمی‌توانند برخلاف آن توافق کنند.

موارد دیگری نیز وجود دارد همچون :

۳) حق استرداد ثمن

۴) حق مطالبه خسارت تأخیر پیش فروش و فروش ساختمان

۵) حق فسخ طبق قانون فروش ساختمان

۶) عدم پرداخت مبلغ اضافی که بهتر است در این موارد از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما کمک بگیرید تا آنها را برای شما شفاف سازی کند.

به هر شکل وکیل بسیار در این مواقع کارآمد خواهد بود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.