حق و حقوق زن در ازدواج موقت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حق و حقوق زن در ازدواج موقت

حق و حقوق زن در ازدواج موقت باید در نظر گرفت ، در غیر این صورت ممکن است غیر از رعایت نکردن اخلاق دچار مشکلاتی نیز شوند.

در ازدواج دائم زن مهریه, نفقه, ارث و حق تمکین با شوهر همانطور که میدانید وجود دارد اما در ازدواج موقت ، یکسری تفاوت ها وجود دارد که حق قنونی زن را در نکاح موقت مشخص میکند.

بر خلاف ازدواج دائم در ازدواج موقت كه در آن زن فقط حق مهریه دارد و نفقه و ارث و … ندارد البته می تواند در ضمن عقد شرایطی را با رضایت طرفین قرار دهند كه در این صورت عمل مطابق آن واجب می شود.

زن علاوه بر آن كه حق دارد مورد ازدواج موقت را برای خود انتخاب كند، می تواند ميزان رابطه بين خود ومرد را نيز تعيين كند.

زن در ازدواج موقت گرچه حق ارث بردن ندارد و شوهر نيز از او ارث نمی برد، ولی همانطور که مشاوره حقوقی رایگان اشاره کرد ، اگر زن ارث بردن را ضمن عقد شرط كند، از شوهر موقت خود نيز ارث می برد.

زن در ازدواج موقت از ولايت شوهر خارج است و می تواند بدون اجازه او از خانه بيرون برود، اما در عين حال بايد حقوق شوهر را رعايت كند. اگر فرزندی در این میان از ازدواج موقت متولد شود، تمام حقوق فرزند متولد ازعقد دائمی را دارا میشود ، یعنی در این زمان دیگر از پدر، مادر و بستگان خود ارث می برد.

همچنین مشاوره حقوقی رایگان و مشاوره حقوقی تلفنی عنوان مینمایند که بهتر است در ابتدا از تمامی حقوق مطلع شوید

زن در ازدواج موقت بعد از انحلال عده ندارد و می تواند بعد از ازدواج موقت شوهر كند، ولی در صورت تمکین داشتن زمان عده خواهد داشت که مختلف هستند که باید در طی روند از مشاوره حقوقی خانواده اطلاعات بگیرید.

 

حق و حقوق زن در ازدواج موقت

https://44951295.com

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.