آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » حکم رابطه نامشروع قبل از ازدواج
قبلآ در باره حساسیت موضوع روابط نامشروع صحبت کردیم اینکه بسیار از اهمیت بالایی در مراجع قضایی برخوردار میباشد. اسلام برای برآورده شدن نیاز های مرد و زن چارچوبی به نام ازدواج تعیین کرده که هر گونه ارتباط جنسی اعم از صحبت های عاشقانه، لمس و نوازش و ... باید بعد از عقد و نکاح باشد و از آنجایی که ما در کشوری اشلامی زندگی میکنیم و قوانین ما بر پایه اسلام میباشد باید به آنها احترام گذاشته ، بنابراین هر گونه رابطه لمسی نوازش صحبت های عاشقانه قبل از ازدواج عقد حرام است

حکم رابطه نامشروع قبل از ازدواج

 

قبلآ در باره حساسیت موضوع روابط نامشروع صحبت کردیم اینکه بسیار از اهمیت بالایی در مراجع قضایی برخوردار میباشد.

اسلام برای برآورده شدن نیاز های مرد و زن چارچوبی به نام ازدواج تعیین کرده که هر گونه ارتباط جنسی اعم از صحبت های عاشقانه، لمس و نوازش و … باید بعد از عقد و نکاح باشد و از آنجایی که ما در کشوری اشلامی زندگی میکنیم و قوانین ما بر پایه اسلام میباشد باید به آنها احترام گذاشته ، بنابراین هر گونه رابطه لمسی نوازش صحبت های عاشقانه قبل از ازدواج عقد حرام است.

جرم روابط نامشروع از جرائمی‌ محسوب می‌شود كه نیاز به شاكی خصوصی ندارد. معنی ساده جمله این است كه نیروی انتظامی‌ یا مدعی‌العموم می‌تواند شخصأ و بدون این‌كه شاكی خصوصی شكایت كند، به این جرم رسیدگی کند ، همچنین شما با توجه به مشاوره حقوقی روابط نامشروع میتوانید از این موضوع اطلاعات بگیرید..

تا به حال قطعأ دیدید یا شنیده اید که پسر و دختر را توسط نیروی انتظامی‌ دستگیر کرده و پس از رفتن به كلانتری به دادسرا هدایت شده‌اند ، در آنجا بعد از اطلاع به پدر و مادر دختر و اعلام این مسأله كه آنها با هم آشنا یا نامزد هستند، پرونده بسته شده است. در چنین مواردی در صورت شكایت خانواده دختر از پسر، دختر برای معاینه به پزشكی قانونی معرفی و در صورت وجود مشكلی خاص، پرونده مراحل دیگر رسیدگی خود را طی می‌كند.

اگر در این صورت رابطه نامشروع قبل از نکاح ثابت شود پیامد های قضایی و جرم خواهد داشت.

در قانون اسلامی مجازات آنها مشخص شده است و طبق شرع و عرف بنا به دستور قاضی نسبت به جرم انجام شده ، اقدام میشود.

چون اگر زنا انجام شود عملی حرام خواهد بود و باید به اشد مجازات محکوم شوند.

حکم رابطه نامشروع قبل از ازدواج تعریف شده است و شما میتوانید از مشاوره حقوقی در این رابطه کمک بگیرید.

مطابق قانون مجازات اسلامی زن و مردی که بین آنها نکاه نباشد  ولی به خواست خود رابطه جنسی داشته باشند ۸۰ ضربه شلاق و عقد نکاه مابین آنهاست که همانطور که عنوان کردیم نوع و چگونگی این جرم ثابت نیست که حکم آن هم ثابت باشد و بر طبق شرایط با دستور مراجع قضایی تغییر خواهد کردو

 

 

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =