دادخواست اعلام ورشکستگی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مشاوره حقوقی شرکت از آمار بالای ورشکستگی ها برای ما عنوان میکند ، اینکه چه نوعی از آن است ، آنچنان مطرح نیست ، مهم عنصر اصلی آن است.

رسيدگی به امر ورشکستگی با تقديم دادخواست صورت ميگيرد.

دادگاه برای احراز ورشکستگی تاجر با ارجاع امر به کارشناسان رسمی در امور مالی و حساب‌داری و حساب‌ رسی به ارزيابي فعاليت‌های اقتصادی تاجر و دفاتر وی می پردازد و در پايان در صورت اثبات توقف تاجر ، حکم ورشکستگی وی را صادر میکند ، اما از نظر قانون تجارت و قانون مجازات اسلامی ، اعلام ورشکستگی تاجر، چنانچه در نتيجه تقصير يا تقلب( که در انواع ورشکستگی توسط مشاوره حقوقی ورشکستگی در این باره عنوان کرده ایم ) حاصل شده باشد، جرم محرز و مجرم قابل تعقيب و مجازات خواهد بود.

در رابطه با دادخواست اعلام ورشکستگی که اصولأ و قاعدتأ باید توسط وکیل صورت بگیرید ، نکاتی قابل توجه وجود دارد.

ورشکستگی باید در محل اقامت تاجری که معتقدیم او ورشکسته است و یا اگر خودتان تاجری هستتید که در صدد ورشکستگی خود و یا شرکت تحت مدیریت خود را ورشکسته اعلام کنید صورت می گیرد.پس مرجع رسیدگی واقع در محل اقامت تاجر صالح به رسیدگی است.

مراجع  قضایی و شبه قضایی متفاوتی در محل اقامت تاجر واقع هستندکه دادگاه عمومی حقوقی صالح به رسیدگی امر ورشکستگی است.

باید به این تکته را توجه کرد که بعد از صدور حکم ورشکستگی مرجع رسیدگی صالح به مجازات ورشکسته به تقصیر و تقلب دادسرای محل اقامت تاجر خواهد بود.

حال باید بدانیم ورشکستگی به چه شکلی باید اعلام گردد :

اعلام ورشکستگی می بایست در دادخواست به مرجع صالح تقدیم گردد که اخیرا توسط دفاتر الکترونیک خدمات قضایی این امر صورت می پذیرد.

نکته دیگر باید بدانیم طرف دعوا و یا خوانده چه شخصی است ، اینکه دعوای اعلام ورشکستگی به طرفیت هریک از طلبکاران اقامه می گردد .

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما ، مسیری برای شما باز کذاشته است تا شما به صورت آسانتری ارتباط بزنید و به دلیل عدم آگاهی خویش به مشکلات متعددی برنخورید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.