آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی » دادخواست الزام به تنظيم سند رسمی انتقال آپارتمان
موارد حقوقی املاک و مسائل مربوط به آن ، بسیار مشکل ساز خواهد بود ، همانطور که امروزه میبینید که به دلیل بی اطلاعی و نا آگاهی از بسیاری از مسائل حقوقی ، موارد ملکی بسیار متعدد شده است . مشاوره حقوقی ملکی سعی در آگاه کردن افراد دارد تا بتواند که از تعدد این موارد بکاهد

دادخواست الزام به تنظيم سند رسمی انتقال آپارتمان

موارد حقوقی املاک و مسائل مربوط به آن ، بسیار مشکل ساز خواهد بود ، همانطور که امروزه میبینید که به دلیل بی اطلاعی و نا آگاهی از بسیاری از مسائل حقوقی ، موارد ملکی بسیار متعدد شده است .

مشاوره حقوقی ملکی سعی در آگاه کردن افراد دارد تا بتواند که از تعدد این موارد بکاهد ، هرچند که بهترین راه اخذ وکیل میباشد ، وکیل به تمامی این حقوق و قوانین و قواعد به درستی مسلط و آگاه است تا در هر مرحله کار صحیح و لازمه را انجام دهد.

یکی از مشکلاتی که به دنبال  معامله ( خرید و فروش ) ملک  گریبان گیر خریداران می شود، امتناع فروشندگان از حضور در دفتر خانه و تنظیم سند رسمی انتقال است. این عدم انجام تعهد در حالی ست که  غالبا فروشنده  درصد بالایی از ثمن معامله ( قیمت ملک ) را دریافت نموده است  و بعضأ به دلایلی همچون ادعای بالا رفتن ارزش ملک و یا عدم توانایی بر پرداخت بدهی بانک ( فک رهن )، در مواردی که ملک در رهن بانک قرار دارد،  از انجام تعهد خود  سر باز می زند. ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان و با معرفی وکلای کاردان در موسسه حقوقی خود ، کوشیده ایم تا  به اختصار راهکارهای قانونی جهت احقاق حقوق قانونی خریداران  از طریق توسل به مراجع قانونی را آسان کنیم.

پس از تنظیم مبایعه نامه ( قولنامه ) و عقد قرارداد بیع  با تعیین  دفترخانه ، طرفین قرارداد  متعهد می شوند که در تاریخ مشخص شده در مبایعه نامه به ترتیب جهت تنظیم سند رسمی انتقال  و پرداخت الباقی ثمن معامله در دفتر اسناد رسمی مذکور حاضر شوند، در صورتیکه فروشنده از انجام تعهد خود امتناع نماید و در تاریخ مذکور در دفترخانه حاضر نشود، خریدار می تواند با حضور در دفترخانه در  همان تاریخ و تهیه الباقی ثمن معامله از سردفتر تقاضا کند که گواهی عدم حضور صادر نماید.

در این گواهی درج می شود که در تاریخ مقرر شده در مبایعه نامه خریدار در دفترخانه حاضر شده است و فروشنده به عنوان مالک رسمی مورد معامله بدون هرگونه علت موجهی از حضور و ایفای تعهد خود امتناع نموده است.

در صورتی که در مبایعه نامه دفترخانه یا تاریخ حضور مشخص نشده باشد خریدار می تواند با ارسال اظهارنامه رسمی از طریق دادگاه، محل و تاریخ حضور را به فروشنده اطلاع دهد و وی را ملزم به الزام به تنظیم سند رسمی کند.

با کمک مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی در صورت عدم حضور فروشنده در تاریخ تعیین شده در اظهارنامه خریدار می تواند با تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی انتقال آپارتمان ، به دادگاه صالح ( محل وقوع ملک ملاک صلاحیت می باشد) مراجعه نماید.

قبل اینکه هر اقدامی کنید برای جلوگیری از مشکلات پیش رو که ممکن است به طولانی شدن و گاهأ ضررهای سنگین یا حتی جبران ناپذیری ختم شود با مشاوره حقوقی در این باره مشاوره بگیرید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =