آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » دادن حق طلاق به زن

دادن حق طلاق به زن

دادن حق طلاق به زن

حق طلاق واژه ای نا آشنا نیست برایمان ، در بسیاری از مواقع دیده شده که تمام زنان ، تمام تلاش خود را به کار میگیرند که این موضوع را در شرایط عقد جا دهند و مردان با خود فکر میکنند که آیا دادن حق طلاق به زن کار درستی است یا خیر و از طرفی دیگر پای وصال به همسر مورد علاقه اشان میان است.

این موضوع که از قدیم حق طلاق با مردان بوده و همچنان هست ، بسیاری از زنان را دلخور نموده ، به طوری که بر این عقیده اند که این ظلمیست ناروا ، البته این میان زوجین و قانون دست به کار شدند و مواردی چون طلاق توافقی و اخذ حق طلاق و … را وضع نمودند .

موضوع اصلی این است که آیا زوج راضی به انجام این مورد خواهد شد یا نه ؟! که بهتر است در این باره زوج و زوجین به نتیجه برسند ، البته این میان استفاده از مشاوره حقوقی رایگان نیز میتواند آگاهی بیشتری به شما دهد.

مشاوره حقوقی خانواده من باب این موضوع مسئله را کمی بیشتر برای تفهیم ما در این جا باز میکند ،در صورت بروز اختلاف با مرد ، همانطور که آگاهی دارید ، زن به سختی می تواند طلاق خود را بگیرد.

اگرچه در عقدنامه های تنظیمی در دفاتر ثبت ازدواج و طلاق ، ۱۲ شرط که در آینده توسط مشاوره حقوقی رایگان به آن اشاره خواهیم کرد ، به نفع خانم ها پیش بینی شده تا در صورت تحقق هر کدام از شروط ، زوجه بتواند طبق زیر پا قرار گرفتن آن شروط توسط زوج را برای دادگاه به اثبات رسانیده و خود را مطلقه سازد ، اما از دیدگاه بسیاری از بانوان این شروط کافی نبوده و بسیاری از موارد در این ۱۲ اصل از قلم افتاده که همین کار را سخت تر میکند.

البته که تمام تلاش بر این است که با بالا رفتن آمار طلاق و متأسفانه سستی بنیاد خانواده ،مسئولین این مسیر را کمی سخت کنند چرا که طلاق آخرین راه و آخرین انتخاب است ، شاید که در طی مسیر بسیاری از زوجین با یکدیگر به سازش برسند.

مشاوره حقوقی طلاق اضافه میکند که دادن حق طلاق از جانب مرد به زن در قالب یک سند تک برگی تحت عنوان وکالت نامه است که در یکی از دفاتر اسناد رسمی تنظیم می گردد نه دفاتر ازدواج و طلاق همچنین مفاد وکالت نامه یا همان حق طلاق معروف این است که زوج به زوجه وکالت تام الاختیار می دهد که هر زمان اراده کرد حتی بدون بهانه ، بتواند خود را مطلقه سازد.

همانطور که گفتیم ، طلاق توافقی نیز یکی دیگر از راههاست که بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است ، زیرا زوج در اکثر مواقع این وکالتنامه را به زن نخواهد داد و از طرفی طلاق توافقی ، به دلیل توافقات طلاق توافقی موجب رضایت هر دو طرف خواهد بود.

مشاوره حقوقی رایگان ما میتواند در راستای موارد حقوقی به شما کمک نماید.

دادن حق طلاق به زن
https://44951295.com

 

 

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفت =