دعاوی حقوقی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دعاوی حقوقی در اصطلاح کلیه دعاوی که موضوع آن مطالبه حق یا امتیازی از دادگاه باشد را شامل می شود ولی این دعاوی به معنای خاصی شامل دعاوی می گردد که در آن حقی از حقوق خصوصی مورد مطالبه قرار گیرد.

حقوق خصوصی مجموعه ای است که حاکم بر روابط افراد است مانند : روابط تجاری و تعهدات اشخاص در برابر یکدیگر.

مشاوره حقوقی در این ارتباط میگوید که این روابط شامل خیلی از مسائل میشود ، به طور مثال مواردی که به روابط تجاری و تعهدات بر میگردد مواردی هستند چون قراردادها ، وصول مطالبات ، انحصاروراثت و… میباشد که در این میان مشاوره حقوقی خانواده نیز اشاره میکند که عواملی چون حقوق خصوصی مانند طلاق توافقی ، عدم تمکین ، حضانت و … نیز میتوانند در این دسته قرار گیرند که البته بعضی از مشکلات حقوقی خانواده جزئی از حقوق کیفری قرار میگرد که باید در این موارد مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی را اتخاذ کنید تا به درستی از تفکیک آنان آگاه شوید .

دادگاه حقوقی ، وظیفه‌ای برای رسیدگی به دعوای بین دو نفر ندارد ، مگر اینکه یکی از طرفین دعوا، با مدارک و مستندات، رسیدگی به موضوع را از دادگاه درخواست کند.

درخواست رسیدگی به دعوا، باید طی یک دادخواست که دارای شرایط شکلی خاصی است و در فرم چاپی مخصوصی نوشته می‌شود، به دادگاه ارائه شود.

اغلب مراجعین به دادگاهها با مسائل حقوقی آشنا نمی باشند و این عدم آگاهی باعث می شود که گاه برای رسیدن به حقوق خود به راه های ناحق کشیده شوند و موجبات طولانی شدن دادرسی را ایجاد نمایند.

موسسه حقوقی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان میتواند شما را راهنمایی و از وکلای کاردان موسسه در صورت لزوم ، برای ورود بر پرونده شما معرفی میشود زیرا که همانطور که در بالا عنوان کرده بودیم ، در این مرحله نیاز به وکیل ضروری است و در صورت استفاده از دانش وکیل ، هم کار قاضی در تصمیم‌گیری آسان می‌شود و هم طرفین به حق خود رسیده و نتیجه بهتر و عادلانه‌ تری نسیبشان می‌گردد

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.