آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی کیفری » دعاوی کیفری چیست
همانطور که گفته بودیم شکایت ها و دعاوی به دو دسته حقوقی و شکایت کیفری تقسیم میشود . در مقالات گذشته ما نسبت به این دعاوی مواردی را ذکر کرده بودیم و از دعاوی حقوقی بسیار گفته بودیم ،

دعاوی کیفری چیست

همانطور که گفته بودیم شکایت ها و دعاوی به دو دسته حقوقی و شکایت کیفری تقسیم میشود .

در مقالات گذشته ما نسبت به این دعاوی مواردی را ذکر کرده بودیم و از دعاوی حقوقی بسیار گفته بودیم ،

اما در رابطه با دعاوی کیفری برای آنکه واضح تر متوجه شویم که این دعاوی کیفری چیست . به چه صورت است ، مشاوره حقوقی دعاوی کیفری را برای کمک در نظر گرفتیم ، که عنوان میکند این نوع شکایات ، ابتدا در دادسرا مطرح می‌شود، یعنی باید شکوائیه خطاب به دادستان نوشته و مشتکی‌ عنه (کسی که از او شکایت دارید) را با اسم و مشخصات و آدرس معین کنید و با شرح شکایت ، شکایت خود را بنویسید و مدارک و مستندات خود را به شكايت پیوست كنيد.

مشاوره حقوقی اضافه میکند که نوشتن شکوائیه کيفری شیوه خاصی ندارد و مانند دعاوی حقوقی نیاز به فرم خاصی ندارد ، اما خوب است شکايتنامه منظم ومرتب به دست وکیل که از حیث جمله بندی و خوانا  باشد ، انجام گیرد.

در این روال شکوائیه را میتوان در کاغذ معمولی صادر کرد و نیاز به کاغذ خاصی ندارد. اما در تنظیم شکوائیه باید به نکات زیر توجه داشت:

نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و نشانی دقیق شاکی

موضوع شکایت با ذکر تاریخ و محل وقوع جرم ( تاریخ اعلام شکوائیه به دادسرا باید قید شود )

ذکر ضرر وزیان مالی که به مدعی وارد شده و قابل مطالبه است.

مشخصات و نشانی مشتکی عنه ( متهم ) یا مظنون

ادله و اسامی و مشخصات و نشانی شهود و مطلعین

پس از تکمیل شکوائیه ، شاکی بایدامضاء کند و به دادسرا یا دادگاه مربوطه ارائه کند و دادسرا یا دادگاه با برسی دستورات لازم را جهت پی گیری به مراجع ذیصلاح قضائی اعلام می‌کند .

در این میان شکایات کیفری با یکدیگر متفاوت اند ، اخذ وکیل در این مواقع بسیار مهم میباشد ، چه متهم یا مظنون باشید چه شاکی ، وکیل از پیچ و خم این مسائل آگاهی دارد چه بسا که بیشتر مشکلات ما از عدم آگاهی نسبت به موضوعی است.

موسسه حقوقی ما ، آماده قبول دعاوی جقوقی و کیفری با کاردانترین وکلا میباشد ، همچنین از سمتی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان به صورت تلفنی خدمت رسانی نیز مینماییم.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =