دعوای الزام به تنظیم سند رسمی مالی است یا غیر مالی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تعریف دقیقی برای انواع دعوی مالی و غیر مالی و دسته بندی آنها وجود ندارد اما به طور کلی اگر هدف از دعوی خواستن مالی باشد مالی و اگر هدف غیر مالی باشد دعوا غیر مالی تشخیص داده می شود.

به طور مثال و برای فهم بیشتر دعوای بین مالک و مستاجری که در مستاجر اجاره را به موقع پرداخت نکرده است و صاحبخانه خواهان اجاره بها می باشد مالی و دعوایی که مربوط به ورشکستگی است غیر مالی است.
برای طرح هر کدام از این موارد در دادگاه الزام به تنظیم سند رسمی مالی یا غیر مالی وجود دارد.

اگر موضوع دعوا و یا نتیجه حاصل از طرح دعوا و یا منظور از طرح دعوی بدست آوردن بطور  مستقیم مال باشد دعوا مالی است وگرنه دعوا غیر مالی است.

برای تفکیک این موارد بهترین راه رجوع به موسسه حقوقی و استفاده از مشاوره حقوقی میباشد ، البته موسسه حقوقی ما این راه را برای شما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان باز کرده.

بسيار ديده ايم كه محاكم، خصوصأ محاكم بدوی در تشخيص دعاوی مالی از دعاوی غيرمالی مرتكب اشتباه شده اند و دفاتر دادگاه نيز بدون توجه به دعوی مطروحه اقدام به اخذ هزينه دادرسي بر مبنای دعاوی غيرمالی كرده اند كه اين امر علاوه بر وارد كردن خسارت به درآمد عمومی كشور و طرح دعاوی واهی از ناحيه اشخاص، مشكلات فراوانی را نيز خصوصأ در مرحله تجديد نظر پديد می آورد.

به طور مثال مطالبه یک وجه مشخصا مالی و دعوای طلاق یک دعوای غیرمالی بارز است، اما بعضی از دعاوی نظیر دعوای الزام به تنظیم سند رسمی از حیث مالی یا غیرمالی بودن دعوا کمی مبهم است. برای حل این مشکل باید اذعان کرد با توجه به اینکه موضوع دعوای حاضر یک مال است، الزام به تنظیم سند رسمی بابت آن، نیز مالی است.

اینکه در اکثر موارد به شما پیشنهاد میشود وکیل اخذ کنید ، به دلیل همین سخت گیری ها  مشکلات میباشد ، یک حقوقدان بهترین مسیر را در پیش خواهد گرفت و موانع را کنار و کار را راحت تر خواهد کرد.

در ارتباط با اطمینان در ارتباط با مسئله و اینکه دعاوی همچون دعوای الزام به تنظیم سند رسمی مالی است یا غیر مالی میتوانید از مشاوره حقوقی کمک بگیرید و اطمینان لازم را در این باره کسب کنید.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.