دیه ضرب و جرح

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ضرب و شتم و یا ضرب و جرح یکی از موارد کیفری است که ممکن است شکایات زیادی مبنی بر آن وجود داشته باشد و ایم جرم با همراهی شاکی خصوصی قابل شکایت و پیگیری است.

مشاوره حقوقی دعاوی کیفری من باب این موضوع عنوان میکند که باید به این نکته توجه کرد ، درصورتی میتوان برای این جرم شکایت کرد که مواردی از جمله مورد زیر تحقق پیدا کند.

ضربه زدن ممکن است توسط فرد با دست و یا پا و یا وسایل دیگری مانند سنگ و چوب انجام شود و آنچه که مهم است هیچ یک از این وسایل نمیباشد بلکه نوع و مقدار صدمه ای است که در ظاهر اندام فرد ایجاد شده است.

مشاوره حقوقی رایگان اضافه میکند ، فردی که مورد ضرب و جرح قرار میگیرد به جراحت های آن توجه میشود و نه صرفأ یک ادعا ، بنا به همین دلیل آن را ضرب به معنی زدن در صورتی که موجب جاری شدن خون نشود ولی موجب صدمه ظاهری میشود و جرح به معنای زخم زدن و زخمی کردن که موجب خون ریزی داخلی و بیرونی و خراشیدگی، بریدگی یا پارگی میباشد ، میگویند.

قطعأ که چنین مورد هایی کیفری با اثبات شدن جرم ، حق با شاکی است و برای وی دیه در نظر میگیرند ، البته جرایم دیگر کیفری که مانند خیانت در امانت ، کلاهبرداری و …دارای قوانینی متفاوت اند و به شکل دیه با آن برخور نخواهد شد که با توسط مقالات قبل ما به کمک مشاوره حقوقی میتوانید اطلاعات جامع تری را بدست آورید.

همانطور که توسط مشاوره حقوقی توضیح دادیم ضرب و جرح یکی از دعاوی کیفری است و شامل دیه میشود .

اما مقدار آن نسبت به صدمات وارد شده قابل محاسبه میگردد و در حال حاضر نمیتوان در این مقاله دیه ضرب و جرح را به صورت قطعی برای شما عنوان کنیم.

اما بهترین پیشنهاد ، استفاده از مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ماست . از این طریق میتوانید در کمترین وقت و بدون هزینه از روند خود آگاه شوید.

مشاوره حقوقی رایگان موسسه ما به صورت تلفنی و توسط وکیل صورت میگیرد و موجب فراهم کردن راحتی برای شما میشود .

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.