آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی شرکت » راهنمای پلمپ دفاتر قانونی
ما در این مقاله با کمک مشاوره حقوقی شرکت ها در ابتدا توضیحی مبنی بر پلمپ عنوان میکنیم که میتواند پیش زمینه ای مکفی باشد . كليه شركتها برابر قانون تجارت و همينطور آیين نامه های وزارت امور اقتصادی و دارايی ملزم هستند هر سال دو عدد دفتر حسابداری ( يك دفتر كل و يك دفتر روزنامه ) همانطور که در مشاوره حقوقی پلمپ دفاتر شرکت ، عنوان کرده بودیم

راهنمای پلمپ دفاتر قانونی

ما در این مقاله با کمک مشاوره حقوقی شرکت ها در ابتدا توضیحی مبنی بر پلمپ عنوان میکنیم که میتواند پیش زمینه ای مکفی باشد .

كليه شركتها برابر قانون تجارت و همينطور آیين نامه های وزارت امور اقتصادی و دارايی ملزم هستند هر سال دو عدد دفتر حسابداری ( يك دفتر كل و يك دفتر روزنامه ) همانطور که در مشاوره حقوقی پلمپ دفاتر شرکت ، عنوان کرده بودیم ، پلمپ نمايند و كليه حسابهای مالی خود را در آن دفاتر منعكس كنند پس روشن است که چنانچه شركتی دفتر پلمپ نکند ، حسابهای مالی آن شركت از نظر اداره دارايی مردود بوده و ماليات آن شركت به صورت علی الرأس (زمانیکه اداره دارایی به دلایل مختلف نتواند مالیات یک مجموعه که به آن مالیات تعلق می گیرد را محاسبه نماید، دارایی ، خودش رأسأ وارد عمل شد و  اولأ دفاتر شرکت رو اگر ارائه شده باشه رد می کند و ثانیا مالیات شرکت رو بصورت خودجوش محاسبه خواهد کرد،که گفته می شود دفاتر شرکت ها با دلایل کافی علی الرأس می شوند )  محاسبه می گردد.

راهنمای پلمپ دفاتر قانونی ، با مشاوره حقوقی قابل تفهیم و راهنمایی خواهد بود ، اگرچه که به شما گوشزد خواهند کرد که حتمأ مدارک خود را تکمیل کنید و سپس برای آن مراجعه کنید .

البته از آنجا که در ابتدای هر شرکتی ، آنچه که نه تنها پیشنهاد اطرافیان به شما خواهد بود بلکه یک موضوع جا افتاده و عرف شده است ، از زمان ثبت شرکت تا بعد آن ، نیازمند به وکیل هستید و آن را برای انجام امور قانونی و حقوقی شرکتی ، اخذ کرده باشید ،در این صورت شما را راهنمایی خواهد کرد .

این مبحث از جهت راهنمای پلمپ دفاتر قانونی ناگفته نماند ، دفاتر هر سال بايد حداكثر تا پايان اسفند ماه سال قبل پلمپ شده باشند (مثلأ دفاتر سال ۹۱ بايد حداكثر تا پايان اسفند ماه سال ۹۰ پلمپ شده باشد)
همچنین بهتر است متقاضيان محترم حداكثر تا پايان دی ماه هر سال نسبت به پلمپ دفاتر شرکت سال بعد اقدام نمايند چون در ماههای آخر سال ازدحام و تراكم كار خيلی زياد خواهد بود.

موسسه حقوقی ما با داشتن مشاوره حقوقی رایگان ، با کمال میل در خدمت شماست تا با آگاهی در هر موردی جلو روید.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

پیگیری پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر یکی از بخش های مهم حسابرسی و مالی هر شرکت است که رعایت نکردن آن تبعات سنگینی به همراه دارد. اگر با مشاوره حقوقی پلمپ دفاتر شرکت ، مشاوره لازم را بگیرید ، در ارتباط با این موارد و تبعات آن به طور دقیق و شفاف صحبت خواهد کرد و موارد قانونی آن را عنوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =