راههای اثبات ترک انفاق

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در اين شكايت نيز مانند هر نوع شكايت ديگری زن به عنوان خواهان (شاكی)‌ بايد وقوع جرم ترک انفاق را اثبات كند.

راههای اثبات ترک انفاق هم مانند شكايت‌ های ديگر ، شيوه‌ هایی كاملا مشخص است که باید حتمأ از فردی آشنا به حقوق ، از آنها مطلع شوید که مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما ، این امکان را به راحتی در اختیارتان قرار داده .

در این مقاله و من باب این موضوع ، مشاوره حقوقی نفقه که بارها و بارها در مقالات قبل نیز اطلاعات داده بودند ، عنوان مینماید که مثلا در مواردی كه زن مدعی است همسرش او را از خانه بيرون كرده يا مدتی است به او نفقه نداده ، اين مسأله در صورتی برای دادگاه اثبات می شود كه يا همسر زن در محضر دادگاه به اين مسأله اقرار كند و اين اتهام را بپذيرد يا اين كه شهود معرفی شده از سوی زن به دادگاه اين موضوع را تاييد كنند.

البته ناگفته نماند که شاهدان هم شرايط خاصي دارند. مثلا آنها بايد به اتفاقی كه رخ داده مشرف باشند و از بستگان و اقوام زن هم نباشند.

رعايت ديگر شرايط شهود هم از مواردی است كه برای زنان دردسر كمتری ايجاد می كند.

اين كه شهود بايد كارت شناسايی معتبر يا شناسنامه داشته باشند كه در دادگاه احراز هويت شوند. شهود هم معمولا به اين مساله شهادت می دهند كه از وضعيت زندگی خواهان مطلع هستند و می دانند او به دليل پرداخت نكردن نفقه از سوی همسرش در سختی و مشكل است.

ترک انفاق ازجمله جرايم مستمر به شمار می آيد که مشاوره حقوقی خانواده اضافه میکند که معنی اين حرف اين است كه اين جرم به دفعات قابل شكايت كيفری میباشد .

همچنین مواردی هم كه شهود حاضر به حضور در دادگاه و دادن شهادت نباشند ، مسئول پرونده دستور می دهد تا كلانتری محل تحقيقات مورد نياز را تكميل و پرونده را برای دادسرا ارسال كند. البته همه اين موارد به سرعت صورت می گيرد تا در حداقل زمان ممكن پرونده تكميل و درباره آن اظهارنظر شود. البته پيگيری شاكی هم سبب می شود زودتر به پرونده رسيدگی و درباره آن تصميم‌ گيری شود. تا زمانی هم كه پرونده‌ای تكميل نشود، دادسرا نسبت به آن تصميم‌ گيری نمی كند که میتواند اطلاعات جامع تر را نیز از مشاوره حقوقی بگیرید ، هرچند که پیشنهاد ما اخذ وکیل است .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.