روابط نامشروع تلفنی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جرم روابط نا مشروع از حساسیت بالایی برخورد دار است . در این جرم نیاز به شاکی خصوصی نیست و مراجع قضایی با اظهارات یک مدعی العلوم وارد پرونده خواهند شد.

ارتباط نا مشروع همیشه به موضوع زنا متکی نیست ، عنصر اصلی ماده ی این جرم بر ارتباط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا میباشد و باید تحلیل شود که چه رابطه ای بین زن و مرد بر روی کدام یک از این موضوع خواهد بود.

جالب است بدانید که اگر چنانچه روابط بین زن و مرد که به سن بلوغ رسیده‌اند و صیغه بینشان جاری نباشد از لحاظ شرعی دارای مشکل است و روابط نامشروع به حساب می آید که این رابطه اعم از حضورشان کنار هم در کافی شاپ، چای خوردن و قدم زدن در پارک باشد نیز میباشد که بساری از جوانان از آنها اطلاع ندارند.

ولی امروزه به دلیل اینکه در جامعه زن و مرد کنار هم و پا به پای هم کار میکنند ، و حضور روز افزون زنان در جامعه در كنار مردان و مشاركت بالای آن‌ها در فعالیت‌های اجتماعی میبینیم ، نمی‌توان حضور این دو قشر را در كنار یكدیگر كه در مواردی که بالا عنوان کردیم ،مثل حضور دو همكار به تنهایی در محل كار ، با اختیار مثل خوردن نهار در یك رستوران و یا تردد با ماشین همكاران و … که جزو این دسته مواردها است را جرم محسوب کرد.

بنا براین این موارد جرم محسوب نمیشود مگر اینکه در حال حرکات عمل حرامی  دیده شوند.

و اما در ارتباط با روابط نامشروع تلفنی ،در بعضی از موارد خاص، حکم دهندگان قضایی درخصوص کنترل پیامک ها و تلفن‌های فی مابین همراه با کسب مجوز قانونی دستور می‌دهند که پرینت مکالمات و پیامک ها گرفته شود.این کار نیز در جهت اثبات کشف جرم بعد از وقوع جرم است.

هر چند گفت و گوی تلفنی و یا پیامک به عنوان تنها سند یک پرونده مورد استناد قرار نمی‌گیرد زیرا دیوان عالی کشور آنرا رد خواهد کرد اما از این نوع مکالمات در کشور ما جرم است و با آن برخورد می‌شود زیرا جامعه آن را نمبپزیرد و خلاف عفت عمومی است.

برای رسیدن به ارتکاب جرم و روشن شدن حقیقت ،پیامک ها در این رابطه کارسازتر از تلفن هستند زیرا قابل تحلیل و بررسی میباشند. بهترین راهکاربرای مقابله با افزایش جرم رابطه نامشروع  بررسی شرایط و بستر های تاثیر گذار در این امر است و مشاوره حقوقی روابط نامشروع میتواند کمک به سزایی کند.

این جرم ، جرم حائز اهمیتی است که نباید حتی از ریسک آن هم به سادگی گذشت.

بهتر است که اگر در این موارد دچار مشکل شده اید حتمآ با مشاوره حقوقی مشاوره گرفته تا از اواقب آن با خبر شوید.

موسسه حقوقی ما با داشتن وکلا و مشاوره حقوقی رایگان این خدمات را برایتان ارائه خواهد داد

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.