آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی دعاوی حقوقی » شرایط تغییر نام در ثبت احوال
مشاوره حقوقی ثبت احوال در مقاله ای که از قبل برای ما آماده کرده بود به مقرراتی از اداره ثبت احوال ، نیز اشاره کرده بودند. در ارتباط با تغییر سن ما نیز اطلاعات فراوانی را برای شما به صورت مقاله در سایت قرار دادیم .

شرایط تغییر نام در ثبت احوال

مشاوره حقوقی ثبت احوال در مقاله ای که از قبل برای ما آماده کرده بود به مقرراتی از اداره ثبت احوال ، نیز اشاره کرده بودند.

در ارتباط با تغییر سن ما نیز اطلاعات فراوانی را برای شما به صورت مقاله در سایت قرار دادیم .

حال به معقوله ای میپردازیم که ممکن است درصد بالایی از درخواست های اداره ثبت احوال را به خود اختصاص داده باشد همچون تغییر نام و نام خانوادگی که البته در این مقاله با کمک مشاوره حقوقی تغییر نام و نام خانوادگی ، در ارتباط با چگونگی تغییر اسم یا نام مواردی را عنوان میکنیم.

مدتی است تغییر برخی نام‌ها، دیگر نیازی به مراجعه به دادگاه و محاکم قضایی ندارد و افرادی که واجد شرایط تغییر نام هستند ، می‌توانند با مراجعه به ادارات ثبت‌احوال در مدت‌زمان نسبتا کوتاهی، برای تغییر نام خود اقدام کنند.

شرایط تغییر نام در ثبت احوال ، شرایطیست تقریبأ ساده ولی با قوانین خاص ، نام‌هایی با فراوانی کم، نام‌های نادر و کم ، دارای معانی زشت و نادرست و… را می‌توان در ادارات سازمان تغییر داد و بیشتر اسامی‌ که طی ۵ سال گذشته اقبال مردم نسبت به انتخاب آنها کم بوده و یا بر مبنای اطلاعات پایگاه جمعیتی کشور کمتر انتخاب شدند را نیز می‌توان تغییر داد با اسامی ایرانی‌ اسلامی‌ ای که فراوانی بسیاری داشته‌ اند.

اسامی شناسنامه‌ ای افراد دارای دو نام ، اسامی مذهبی است که طبق قوانین ثبت‌احوال ، اجازه تغییر به آنان داده نمی‌شود.

برای تغییر نام یکی از کارشناسان سازمان ثبت‌احوال ، فهرستی چندصفحه‌ای را نشان می‌دهد که اسامی شناسنامه‌ ای متقاضیان تغییر نام به همراه اسم جدید درخواستی در آن نوشته شده است.

همانطور که اشاره کرده بودیم ، مواردی نظیر تغییر نام‌ های کم‌ اقبال با فراوانی کم به نام‌ های مناسب با فراوانی بیشتر با توجه به آمار پنج سال قبل ، اضافه کردن واژه یا نام به اول یا آخر اسامی و یا حذف آن در دستورالعمل تغییر نام است.

ضمن اینکه تغییر نام به اسامی غیر ایرانی نیز ممنوع است و در عین حال، امکان تغییر اسامی غیر ایرانی به نام‌های مناسب ایرانی وجود دارد.

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما میتواند در این زمینه اطلاعات بیشتری را به شما دهد.

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

سهم الارث

سهم الارث

سهم الارث سهم الارث یکی از موارد قانونی و حقوقی است که ممکن است روزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =