شرایط تغییر نام های مذهبی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در میان متقاضیان برای تغییر نام که به ثبت احوال مراجعه میکنند ، تغییر نام افرادی هم هستند که نام مناسبی دارند، اما بنا به دلایلی سازمان ثبت احوال با تغییر نام این افراد موافقت می کند.

مشاوره حقوقی ثبت احوال در ارتباط با این موضوع که برخی اسم هایی که حتمأ معنای بدی را ندارند و میتوانند تغییر نام دهند ، عنوان کرد که نام هایی هستند که معنی بدی ندارند و در گذشته از فراوانی بالایی برخوردار بودند، اما این اسامی در پنج سال گذشته با اقبال کمی رو به رو بوده اند، به همین دلیل اگر شخصی چنین نام هایی داشته باشد با ارائه درخواست می تواند نام مناسب دیگری برای خود انتخاب کند.

مشاوره حقوقی تغییر نام و نام خانوادگی اظافه کرد ، اشخاصی هم که صغری، کبری ، اصغر و اکبر نام دارند می توانند برای تغییر نام خود اقدام کنند، سازمان ثبت احوال برای این افراد شرایطی مشخص کرده است.

همچنین افرادی که اسامی مذهبی دارند می توانند بعد از ارائه درخواست خود به سازمان ثبت احوال نام مذهبی دیگری انتخاب کنند، نام هایی مانند فاطمه یا زهرا برای صغری و کبری یا علی و محمد برای اصغر و اکبر البته این افراد می توانند نامشان را به علی اصغر یا علی اکبر هم تغییر دهند، زیرا این اسامی در اصل مرکب بوده اند.

در ارتباط با شرایط تغییر نام های مذهبی باید عنوان کنیم که سازمان ثبت احوال برای تغییر نام افرادی که کنیه شخصیت های مذهبی دارند هم قوانینی دارد، به این شکل افرادی که نام هایی مانند ابوسعید و ابوحامد دارند، می توانند نام مذهبی دیگری برای خود در نظر بگیرند ولی افرادی که اسم های کامل مذهبی دارند نمیشود که بی دلیل اسم خود را تغییر دهند.

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی ما میتواند دلایل این موضوع را برای شما توضیح دهد و به شما کمک کند و راهکار ارائه دهد .

ولی به دلایل هویتی و مسائلی که ممکن است به وجود آید باید همراه یک وکیل پیگیر این کار باشید که به راحتی انجام گیرد.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.