شرایط طلاق برای مرد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شرایط طلاق برای مرد

همانطور که میدانید و مطمعنأ از بزرگترها شنیده اید ، در گذشته هر زمان زوج یا مرد ، مایل بود که همسرش را طلاق دهد به دفاتر ثبت طلاق مراجعه و با حاضر کردن دو شاهد مرد عادل و بالغ و پرداخت کلیه حق وحقوق مالی زن و جاری شدن صیغه طلاق ، همسر خود را به راحتی طلاق می داد اما امروزه شرایط طلاق برای مرد تغییر کرده است.

اما به علت اینکه بسیاری از این طلاق ها در شرایط احساسی و عصبانت مرد ایجاد می شد و پس از مدتی با پشیمانی ، منجر به رجوع مرد به زن می شد.

تکرار این موارد سبب تبعات بی نظمی و مزاحمت برای دفاتر شد و آنان را از این رو با نارضایتی روبه رو کرد .

مشاوره حقوقی طلاق اضافه میکند که قانونگذار تصمیم گرفت که با مصوب این ماده در قانون ، مرد را هم ملزم نماید که از طریق دادگاه اقدام به درخواست طلاق همسرش نماید زیرا با توجه به در نوبت قرارگرفتن پرونده و تشریفات داوری و آوردن شهود، چنانچه مرد در شرایط احساسی تصمیم به طلاق گرفته باشد در این مدت نسبت به طلاق همسرش منصرف می شود.

اما اگر پس از طی همه مراحل مرد باز هم مصمم به طلاق همسرش بود، در این صورت ملزم است تمامی حق و حقوق زن را پرداخت نماید، او را راضی کند و سپس صیغه طلاق جاری شود .

ظبق گفت و گو با مشاوره حقوقی رایگان موسسه حقوقی ما ، شاید این موضوع به کل سمت مرد باشد که اینچنین حق طلاق در اختیار آنان قرار داده شده است ، اما قانون برای زوجه نیز مواردی از جمله امنیت مالی و فراهم کردن شرایطی هرچند کم از لحاظ احساسی و لطمه کمتر در جامعه برای زوجه قرار گرفته تا این عدالت صحیح باشد.

شرایط طلاق برای مرد یا از طرف زوج اگر مرد بی هیچ دلیل قانع کننده ای بخواهد زوجه را طلاق دهد شامل موارد زیر خواهد شد:

مهریه، نفقه و اجرت المثل ایام زناشویی باید پرداخت شود.

مبلغی به عنوان نحله (اگر دادگاه صلاح بداند) و در صورتیکه میزان مهریه کم باشد به زوجه پرداخت میشود.

نصف اموالی که زوج بعد از ازدواج به دست آورده به زوجه داده میشود.

و اگر در طلاق از طرف زوج ، دلیل داشته باشد نیز موارد زیر شامل وی میگردد.

نفقه، مهریه و اجرت المثل باید پرداخت شود و وجود دلیل موجه این سه حق مالی را از زن سلب نخواهد کرد. منظور از اجرت المثل مبلغی است که کارشناس آن را با توجه به مدت ازدواج و وضعیت زن و مرد محاسبه خواهد کرد که با کمک مشاوره حقوقی خانواده آنان را در اینجا برای شما تفکیک نمودیم.

 

شرایط طلاق برای مرد

https://44951295.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.