آخرین خبرها
خانه » مشاوره حقوقی خانواده » شروط ضمن عقد برای زنان
ازدواج یک امری است طبیعی که ممکن است برای هر شخصی پیش آید که در اکثریت جامعه بدین منوال و شکل خواهد بود ، که گاهأ با شرط و شروطی همراه است ، اما این موضوع به این معنا نیست که به چشم یک قرارداد دیده شود.

شروط ضمن عقد برای زنان

ازدواج یک امری است طبیعی که ممکن است برای هر شخصی پیش آید که در اکثریت جامعه بدین منوال و شکل خواهد بود ، که گاهأ با شرط و شروطی همراه است ، اما این موضوع به این معنا نیست که به چشم یک قرارداد دیده شود.

موارد زیادی در آن مشخص میشود که هردو طرف متعهد به انجام آنان هستند ، یکی از پررنگترین این موارد مهریه میباشد.

به طور کل هر قوانینی که برای ازدواج ، اسلام قرارداده است مواردیست که به نفع هردو طرف خواهد بود که برای هرکدام دلایلی وجود دارد .

اگر در ارتباط با موضوع مهریه با مشاوره حقوقی مهریه ، مشاوره بگیرید متوجه خواهید شد که به زن تعلق دارد و به هیچ عنوان راه فراری برایش نیست ، در سنت ازدواج و قوانین اسلامی آن ، زندگی زن را پس از طلاق به صورتی پر صدمه تر از مرد در نظر دارد که به دلیل نوع جنسیت وی و پیامد های پس از آن ، پشتوانه ای برایش قرار داشته باشد.

حال در هنگام ازدواج زن و مرد برای نکاح ممکن است شروطی را در نظر بگیرند که به آن شروط ضمن عقد گفته میشود که توسط مشاوره حقوقی بیشتر اطلاعات خواهید گرفت.

شروط ضمن عقد ازدواج تعهداتی است که در حین ازدواج با توافق زن و شوهر وارد مفاد قرارداد ازدواج آن‌ها می‌شود.

این شروط بیشتر از سمت زن گفته و با به توافق رسیدن بعضی از آنها وبا موافقت مرد به نتیجه میرسد.

این شروط را می‌توان در سند رسمی ازدواج ذکر کرده و با امضای دو طرف رسمیت داد. این شروط در قانون ذکر نشده‌اند و به انتخاب طرفین چه در هنگام ازدواج و چه پس از آن انتخاب می‌شوند که باید منطقی باشد.

این موضوع همچون طلاق توافقی میباشد که توافقات در آن مشخص خواهد بود ولی در طلاق توافقی این موضوع بصورت جدیتر و سخت تر انجام میشود که اگر در حضور وکیل باشد ، بسیار متفاوت تر خواهد بود که در مقالات دیگر در این باره توسط مشاوره حقوقی خانواده بیشتر توضیح خواهیم داد چرا.

به هر شکل ، شروط ضمن عقد برای زنان ، شامل مفادی باید باشد که از منطق خارج نگردد. بسیاری موارد که در این موضوع باب شده از جمله شرط وکالت مطلق زوجه در طلاق ، شرط وکالت زوجه در صدور جواز خروج از کشور ، شرط اشتغال و … میباشد.

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

بذل مهریه

بذل مهریه

بذل مهریه همانطور که مشخص شده بذل مهریه به معنای بخشیدن مهریه می باشد در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سه =