شروع به آدم ربایی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
همانطور که در مشاوره حقوقی آدم ربایی عنوان کرده بودیم ، آدم‌ربايی به معنای سلب آزادی تن است و به انتقال يک شخص بدون رضايت او از محلی به محل ديگر با استفاده از زور، تهديد يا فريفتن گفته مي‌شود.
در تعریفی دیگر می توان گفت که آدم‌ربايی به معنای سلب آزادی تن ديگری بدون رضايت او و با قصد نامشروع از راه جابجايی از محلی به محل ديگر است.
آدم‌ربایی یکی دیگر از معضلاتی است که متاسفانه در کشور ما وجود دارد و ربودن دختران توسط پسران در جامعه امروزی روز به روز افزایش می‌یابد و افراد با انگیزه‌های متفاوتی همچون مالی، انتقام، تجاوزات جنسی ، امحاء آثار جرم و … شخص قربانی را می‌ربایند و آزادی او را سلب می‌کنند ، جرائم کیفری از جرائم حساس است که مراجع قضایی به شدت روی آن تمرکز دارند تا مجرمین به درستی و بر حق مجازات شوند.
حال ما دو عنصر مادی و معنوی داریم همچون بسیاری دیگر از جرائم کیفری که در رابطه با جرم آدم ربایی یا با مشاوره حقوقی دعاوی کیفری باید مشاوره کنید یا با مراجعه به مقاله های ما میتوانید در باره عناصر این جرائم و دیگر جرائم کیفری اطلاعات کسب کنید.
اگر شخصی شروع به آدم ربایی کند یعنی قصد ارتکاب جرم کند و شروع به اجرای آن نماید اما جرم بنا به دلایلی اتفاق نیفتد در قانون مجازات اسلامی به سه تا پنج سال حبس محکوم خواهد شد.
در رابطه با مجازات این جرم ، بهتر است مشاوره حقوقی توسط وکیل را در دستور کار خود قرار دهید زیرا که جرم در حالت های مختلف اتفاق می افتد و یکسان نیست.
جرم آدم ربایی از جمله جرایم غیر قابل گذشت می باشد و به صرف گذشت شاکی تعقیب و اجرای مجازات آدم ربا متوقف نخواهد شد.
طبق قانون مجازات اسلامی،مجازات آدم ربایی پنج سال تا پانزده سال حبس در نظر گرفته شده است و مجازات نوزاد ربایی طبق قانون مجازات اسلامی شش ماه تا سه سال حبس در نظر گرفته شده است و در صورتی که معلوم شود طفل ربوده شده مرده بوده مرتکب به یکصد هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد. همچنین هرگاه کسی با علم و عمد وسایل ارتکاب جرم آدم ربایی و نوزادربایی را تهیه کند و یا افراد را به ارتکاب جرم فوق تحریک یا ترغیب یا تهدید یا تطمیع نماید و یا به هر طریق دیگر وقوع جرم را تسهیل کند در قانون مجازات اسلامی معاون در جرم شناخته شده و مجازات معاون طبق قانون حداقل مجازات مقرر در قانون برای همان جرم می باشد که در مورد جرم آدم ربایی پنج سال و نوزادربایی شش ماه حبس پیش بینی شده است.
به هر شکل ، این وضوع موضوعی نیست که بدون حضور وکیل کیفری حل و فصل شود ، زیرا که در این شرایط آنقدر استرس زا خواهد بود که نیازمندید فردی با منطق و آرامش کافی جلو رود ، حال میخواهد مجرم باشد میخواهد فرد متشاکی باشد .

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.