آخرین خبرها

شکایت کیفری

همانطور که میدانید ، اکثر شکایت هایی که به دادسرا و دادگاه کشیده میشود ، از دو حالت شکایت حقوقی و شکایت کیفری خارج نیستند.هرچند که این دو دارای تفاوت هایی هستند که در مقالات گذشته توسط مشاوره حقوقی دعاوی کیفری و مشاوره حقوقی رایگان برای شما بیان کرده بودیم .

وکیل کیفری در این مقاله از شکایت کیفری بیشتر توضیح میدهد تا ماهیت آن را بدانیم .

در توضیحی کلی ، شکایت از شخصی که مرتكب تخلف شده و عمل او طبق قانون جرم تلقی می شود که قاضی برای آن مجازات تعیین كرده شکايت کیفری نامیده می‌ شود و آن فرد متخلف دارای مسئولیت کیفری میشود ، مسئولیت کیفری یعنی قابلیت متوجه شدن اتهام و عهده دار شدن کیفر که پیامد عمل آن شخص باشد ، به شخصی که با عقل ، بلوغ ، اختیار و قصد مرتکب جرم شده است .

طبق گفته مشاوره حقوقی رایگان ، شکایت کیفری ابتدا در دادسرا مطرح می‌ شود، روند به این شکل خواهد بود که باید شکایت را خطاب به دادستان نوشته و کسی که از او شکایت دارد یا فرد متخلف را با اسم و مشخصات و آدرس معین کند و شروح شکایت خود را نوشته و مدارک قابل استناد خود را به شكايت پیوست كند تا پیگیری لازم صورت بگیرد.

همانطور که مستحضر هستید ، دعاوی کیفری از اهمیت بالایی برخورد دار است ، زیرا به امنیت جامعه و مردم بر میگردد .

بنابراین در دعوای کیفری، بر طبق عملی است که برای مرتکب آن, دادگاه ، مجازات تعیین می کند ولی برای دعاوی حقوقی دادگاه مجازاتی درنظر نمیگیرد و فقط مرتکب عمل رابه دادن حقوق قانونی دیگران یا انجام تکالیفش ملزم می سازد.

همچنین مشاوره حقوقی رایگان تلفنی ما اشاره میکند که شکایت کیفری برای رسیدگی ابتدا به مرجعی به نام دادسرا برده و بعد از انجام شدن تحقیقات در کلانتری و دادسرا، به دادگاه فرستاده می‌ شود، ولی دادخواست حقوقی باید مستقیمأ به دادگاه برده شود که همین نشاندهنده گستردگی قوانین در قبال هر جرم و یا خطایی است.

میتوانید مشاوره تلفنی حقوقی را با موسسه ما به راحتی داشته باشید تا در صدد حل و فصل آنان بر آییم.

 

شکایت کیفری
https://44951295.com

 

درباره‌ی مشاور حقوقی رایگان

همچنین ببینید

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری

مجازات سرقت تعزیری مجازات سرقت تعزیری به انواع آن ارتباط دارد ، همانطور که میدانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =